Domov Novinky Veľké kluby chcú zobrať zápasy Ligy majstrov mimo Európy

Veľké kluby chcú zobrať zápasy Ligy majstrov mimo Európy

Vedenia z najväčších klubov v Európe lobujú za to, aby sa niektoré zápasy Ligy majstrov dostali mimo Európy. To má byť spôsob, ako výrazne zvýšiť príjmy z tejto súťaže, uvádza The Athletic.

Autor: Marek
0 komentár

Tento týždeň sa uskutoční zasadnutie Európskej klubovej asociácie (ECA), ktorá zastupuje záujmy väčšiny klubov pravidelne súťažiacich v európskych pohároch (mimo asociácie sú Real Madrid, Barcelona a Juventus, ktoré propagujú Superligu).

Na stretnutiach sa zhrnie posledné obdobie v klubovom futbale a diskutuje sa o vývoji a budúcnosti futbalu.

The Athletic, konkrétne Sam Crafton a David Ornstein, hlásia, že jedným zo smerov, ktorým sa chcú uberať mnohí významní aktivisti najväčších európskych klubov, je dostať zápasy okrem iných súťaží aj Ligy majstrov mimo Európy.

Jedným z lídrov tejto myšlienky je Nasser Al-Khelaïfi, prezident Paríža Saint-Germain, prezident ECA a člen výkonného výboru UEFA.

Základom myšlienky je možnosť zvýšenia príjmov zo zápasov a priblíženie klubov k ich fanúšikom z iných kontinentov.

V súčasnosti sú Spojené štáty, Čína a Blízky východ označené ako destinácie na hranie mimo Európy. Ide skôr o zápasy skupinovej fázy a nie vyraďovacej časti.

Pre dnešok je to len myšlienka, o ktorej sa začínajú rozhovory, nie je to riešenie, ktoré sa určite zrealizuje.

Aktivisti očakávajú veľký odpor fanúšikov a momentálne si kladú otázku, ako presvedčiť komunitu k takémuto činu. Výskum ECA ukazuje, že až 34 % fanúšikov z Číny a 28 % fanúšikov zo Spojených štátov amerických sa začalo zaujímať o európsky futbal vďaka Lige majstrov. Aktivisti to teraz chcú využiť.

Zdroje UEFA zdôrazňujú, že rozprávanie sa o nápadoch nikomu neubližuje a že po vypuknutí pandémie koronavírusu sa oplatí analyzovať akékoľvek riešenia, ktoré generujú vyššie príjmy.

zdroj: theathletic.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x