Domov Novinky UCAM Murcia 86-79 Real Madrid Baloncesto

UCAM Murcia 86-79 Real Madrid Baloncesto

Do zápasu išli naši hráči s tým, že chcú dosiahnuť na svoje 11 ligové víťazstvo v lige, no nakoniec na tím Murcie nestačili.

Všetko však začalo dobre. Prvé body sme získali veľmi ľahko, nakoľko súper v obrane bol až príliš nedbanlivý. Los Blancos ale venovali príliš veľkú pozornosť domácemu najlepšiemu hráčovi Limovi a zabúdali na nebezpečného Radovica, ktorý bol spolu s Netom najlepším hráčom tímu v prvej štvrtine. Vďaka nim Murcia dokážala s Realom držať krok a rozdiel v skóre bol iba minimálny (14-17). V druhej štvrtine sme prostredníctvom Carrolla chceli súperovi odbehnúť v skóre, no to sa domácim samozrejme nepozdávalo a zároveň ich to nakoplo, pričom si vybudovali náskok 38-32. Ako to už býva, akcia vyvolá reakciu a Real ešte do polčasu skóre opäť otočil vo svoj prospech (38-39) a to aj napriek menšiemu počtu doskokov, najmä v útoku.

Real začal aj druhý polčas veľmi dobre a postupne si vybudoval 12-bodový náskok (47-59). Murciu však hnala túžba a domáce publikum a Cabezova strela v poslednej sekunde tretej štvrtiny znamenala vyrovnané skóre 62-62. Poslednú časť otvorili domáci šnúrou 10-2, čo sa ukázalo ako kľúčové. Naši hráči doplatili na nepresnosť v trestných hodoch (9/20, 45% úspešnosť) a slabé doskakovanie lôpt. Táto prehra znamená aj to, že nás na prvom mieste v ligovej tabuľke vystriedala Unicaja.

Strelci:

UCAM MURCIA 86 (14+24+24+24): Neto (7), Bamforth (14), Kelati (0), Radovic (13), Lima (12); Antelo (15), Cabezas (6), Lee (7), Woods (12), Martín (-), Arteaga (-).

REAL MADRID 79 (17+22+23+17): Sergio Rodríguez (11), Rivers (9), Rudy (13), Reyes (12), Slaughter (8); Campazzo (2), Carroll (6), Nocioni (8), Maciulis (3), Llull (5), Bourousis (1), Mejri (1).