Domov Mužstvo Tvrdá konkurencia medzi bránkovými tyčami

Tvrdá konkurencia medzi bránkovými tyčami

Autor: Administrátor

Debata ohľadne toho, kto bude stáť v bráne Realu Madrid je už snáď vyriešená. Ancelotti pred sezónou prezradil svoje kontroverzné plány, ktorých sa aj drží. Mnohý tomu neverili, ale zdá sa, že to prináša svoje ovocie.

Casillas začal viacej chytať až v novembri. Naposledy Iker dostal gól v zápase proti tureckému Galatasaray Istanbul. Diego Lopéz neinkasoval gól od nového roku a tak dokopy držia 847 minút bez gólu.

Rozdelenie brankárov podľa turnajov sa zdá byť rozumná a taktická myšlienka od Ancelottiho. Sám priznal, že svoje rozhodnutie meniť nebude a nechá rotáciu brankárov nastavenú takto. Dá sa povedať, že táto rotácia vyvoláva nejakú zdravú „hospodársku“ súťaž, z ktorej má Real osoh. Obaja brankári sú istý a bezpečný a nedávajú nijak najavo, že by im to vadilo.

Úspešne to vyzerá pre Casillasa, ktorý má už 502 minút bez toho, aby musel loviť loptu zo svojej siete. Bulut bol posledný, kto prekonal Ikera na Santiagu a to 27. novembra. Od tej doby si kapitán necháva čisté konto nepoškvrnené.

Pri najlepšom období svojej kariéry mal Iker osobný rekord zastavený na 518 minútach. Zajtra mu stačí prvých 17 minút nedostať gól a môže si začať počítať nový osobný rekord.

Diego Lopéz sa taktiež nebude chcieť nechať zatieniť a tiež by si rád spravil v drese Realu Madrid osobný rekord. Zatiaľ dosiahol 345 minút, bez inkasovaného gólu. Nikto nie je zatiaľ schopný prekonať Diega, naposledy sa to podarilo Mathieuovi, ktorý vyrovnával na 2:2 vo Valencii, v roku 2013.

zdroj: marca.com