Domov Mužstvo Trio BBC strelilo viac gólov, ako 17 tímov La Ligy

Trio BBC strelilo viac gólov, ako 17 tímov La Ligy

Atlético Madrid má dnes šancu dosiahnuť druhé víťazstvo v sezóne nad mestským rivalom po prvýkrát za posledných 63 rokov. Musia však vyhrať proti Realu Madrid na štadióne Vicenteho Calderóna, čo sa im nepodarilo od roku 1999.

Pohľad na formu Karima Benzemu, Garetha Balea a Cristiana Ronalda však dokazuje, že to nebude vôbec ľahká úloha. Útočný trojzubec Realu Madrid, ktorý dostal prezývku „BBC“, prichádza do stretnutia so 46 ligovými gólmi.

Pred 26. kolom španielskej La Ligy mali len Barcelona a Atlético Madrid viac strelených gólov, ako táto trojica (Athletic Bilbao malo pred piatkovou výhrou 4-0 na konte 45 gólov). Ostatných 17 tímov Primera Division – okrem Realu Sociedad, ktorí sú na úrovni 46 gólov – majú na svojom konte menej gólov.

Najsmrteľnejšou zložkou BBC tria je práve C-éčko. Cristiano je najlepším strelcom La Ligy s 22 gólmi, pričom má o jeden gól viac ako Diego Costa (porovnanie všetkých odohratých zápasov vo všetkých súťažiach TU). Útočník Atlética však odohral 2 134 minút a Cristiano kvôli trojzápasovému trestu zo San Mamés iba 1 838 minút. Cristiano tak gól zaznamená priemerne každých 84 minút.

Benzema z jeho 14 gólov, ktoré zaznamenal v tejto sezóne, až 12 strelil v posledných 15 zápasoch. Od porážky v zápase proti Barcelone, Francúz zaznamenal gól každých 103 minút a neskóroval iba v piatich ligových zápasoch (proti Osasune, Valencii, Espanyolu, Athleticu a Elche).

Ani čísla Garetha Balea nezostávajú veľmi pozadu. Velšan síce vynechal až päť celých zápasov, no v 1 191 odohratých minútach skóroval presne desaťkrát, čo dáva priemer jeden gól na 119 odohratých minút.

Efektivita útočného tria sa však dostáva do rozporu s výsledkami. Z 12 bodov, ktoré Real Madrid v tejto sezóne stratil, totiž až 10 stratil keď bolo toto trio na ihrisku – dve remízy (Villarreal a Osasuna) a dve porážky (Atlético a Barcelona). Verme, že túto nepriaznivú bilanciu dnes chlapci vylepšia rovnako ako aj svoje štatistiky.

zdroj: as.com