Domov Novinky Report: Real Madrid Castilla 3 – 1 FC Barcelona B

Report: Real Madrid Castilla 3 – 1 FC Barcelona B

Autor: Dany

Castilla včera dokázala vyhrať mini El Clásico a získala dôležité tri body. O góly domácich sa postarali Burgui, Aguza a Mascarell z penalty. Taktiež sa nechali vylúčiť dvaja hráči Castilly.

Ak chcela Castilla premýšľať o zisku troch bodov, musela už od začiatku vstúpiť do zápasu s intenzitou. Už v štvrtej minúte poslal varovnú strelu Burgui, ktorú dokázal zablokovať Masip. Hostia sa dokázali ujať vedenia v 35. minúte zásluhou Denisa Suareza. Katalánci mali len krátku radosť zo streleného gólu, pretože o chvíľu sa postaral o vyrovnanie Burgui. Ešte bol nejaký ten čas na zvrátenie zápasu v prospech Castilly, čo využil Lucas, ktorý poslal skvelú prihrávku Aguzovi – ten sa nemýlil a dal gól do šatne v 44. minúte. Bol to jeho prvý gól za Castillu v tejto sezóne.

Krátko po prvom polčase v 58. minúte si postavil loptu na biely bod v šestnástke Omar Mascarell, ktorý sa nemýlil a premenil penaltu. Castilla viedla už 3 – 1 aj vďaka najlepšiemu strelcovi Mascarellovi, ktorý má na konte už šesť gólov. José Manuel Díaz vystriedal zraneného Llorenteho za Pulida v 60. minúte a Castilla mala aj naďalej navrch. V 80. minúte si vybojovali ďalšiu skvelú šancu, keď po prihrávke Burguia mal gól na kopačke Willian José, ale svoju šancu na premiérový gól nepremenil.

Jediný strelec hostí Denis Suarez opäť pohrozil Pachecovi, ale ten istým zákrokom strelu chytil. O dve minúty neskôr sa nechal vylúčiť po druhej žltej karte Aguza a za ním o päť minút aj José Rodríguéz. Castilla tak dohrávala zápas v oslabení o dvoch hráčov v poli a podarilo sa im ubrániť dôležité víťazstvo. Ako to vo futbale chodí, po červenej karte nemôžu nastúpiť hráči do ďalšieho zápasu proti silnej Zaragoze. V tomto zápase budú určite citeľne chýbať.