Domov Novinky Report: Real Madrid Castilla 2:2 Murcia

Report: Real Madrid Castilla 2:2 Murcia

Autor: Dany

Castilla včera len remizovala pred domácim publikom 2:2. Hosťujúci hráč Kike, otvoril skóre v 20. minúte, ale hneď na to odpovedal gólom útočník Raúl De Tomás, keď sa mu podarilo prekonať brankára hostí v 23. minúte. Už o päť minút neskôr, Mascarell kopal penaltu, ktorú premenil a stav bol 2:1. Vyzeralo to, že Castilla to dotiahne úspešne do konca, veď od 30. minúty hrali o dvoch hráčov naviac, pretože dvaja hráči z Murcii dostali červené karty. Najprv v 10. minúte Alcala a v 30. minúte Martinez.

Hráči Castilly chceli venovať fanúšikom prvú výhru v novom roku, čo mali v mysli od začiatku zápasu. Netrvalo dlho a už v piatej minúte poslal strelu Borja García, no bez gólu. Hneď na to odpovedal Alcala, ktorý zahrával priamy kop. Trocha neskôr videl červenú kartu a pre neho tento zápas skončil. No nevzdali sa, práve naopak, ujali sa vedenia, keď ich najlepší strelec Kike využil chybu v obrane a prekonal Pacheca v 20. minúte. Stav bol teda 0:1.

Z vedenia sa však neradovali dlho, keď Jaime poslal skvelú krížnu prihrávku a De Tomás vyrovnal na 1:1. Hráči Castilly neprestali útočiť a už v 29. minúte viedli 2:1. Rozhodca poslal ďalšieho hráča predčasne do šatni, ukázal, že sa bude kopať pokutový kop. Mascarell si postavil loptu na biely bod a poslal svoj tím do vedenia. Do prvého polčasu sa nič vážnejšie nestalo.

Hoci Murcia mala len deviatich hráčov na ihrisku, do druhého polčasu nastúpili plný odhodlania a intenzity v ich hre, čo sa im aj napokon vyplatilo, keď vyrovnali v 47. minúte na 2:2. Castilla musela začať odznova, aby získali tri body a podarilo sa protivníkov udržať na ich vlastne polovici. Lucas a De Tomás vyskúšali brankárove reflexy v 51. minúte a v 55. minúte no na gól to nestačilo. V 69. minúte sa tréner Castilly rozhodol poslať na ihrisko nového člena jeho tímu. Pre Pabla Teixeiru to bol prvý zápas za Castillu, no bez gólu či asistencie.

Castilla neustále pokračovala v snažení dať víťazný gól, no márne. Jaime Romero mal v druhom polčase niekoľko šancí na 3:2. V 87. minúte hráči vyskúšali šťastie, no brankár hostí Casto bol proti.  Castilla napokon remizovala v poslednom zápase v prvej polovici sezóny.