Domov Nezaradené Report: Real Madrid 3-1 Athletic Bilbao

Report: Real Madrid 3-1 Athletic Bilbao

V 3. kole španielskej Primera Division narazili na seba dve mužstvá, ktoré ešte nestratili body v novej sezóne. Real Madrid hostil o 12:00 Athletic Bilbao.

Ako prví pohrozili hostia v 5. minúte, ale strela Rica mierila mimo Lopezovej brány. Úvod zápasu bol však opatrný, na strane Madridčanov chýbala presná prihrávka.

V 20. minúte vyzerala sľubne šanca Ronalda, keď si poradil s obrancom Athletic, ten ho však fauloval, za čo dostal aj žltú kartu, avšak z následného priameho kopu gól nepadol. O štyri minúty neskôr však Ronaldo už vypálil spoza 16-tky avšak tečovaná lopta letela mimo brány.

Domáci však nečakali dlho na gól. V 26. minúte našiel krásnou prihrávkou do pokutového územia Benzema Isca a tomu nerobilo problém otvoriť skóre zápasu.

V 28. minúte si Khedira pripísal žltú kartu a Beñat nebezpečne pálil z priameho kopu, našťastie vedľa. Po rohovom kope hostí v 40. minúte sa dostali Los Blancos do rýchleho protiútoku, do zakončenia sa dostal Benzema, ale hlavičkoval nad.

V nadstavenom čase prvého polčasu zahrávali domáci priamy kop. Na center od Di Mariu si nabehol Ronaldo a otvoril si gólový účet v novej sezóne. Po prvom polčase tak Real Madrid vyhrával 2-0. Výkon hráčov bol dobrý, pekne kombinovali, útočili a mali jasnú prevahu v zápase.

Druhý polčas začal aktivitou domácich, konkrétne Ronaldo sa snažil individuálne presadiť ale strelu mu zblokovala obrana hostí. V 55. minúte pohrozili aj hostia, ale Diego Lopez bez väčších problémov zabránil gólu. Po nedovolenom zákroku na Ronaldo zahrávali domáci priamy kop v 64. minúte, avšak gól nepadol.

V 68. minúte si Beñat pripísal žltú kartu po faule na Ronalda. Ten následne zahrával priamy kop a veľmi nebezpečne pálil na brankára.

V 70. minúte sa dostal na ihrisko Casemiro, keď vystriedal Khediru. O dve minúty na to sa zopakovala spolupráca z prvého polčasu Benzema-Isco a opäť to vyšlo. Isco pridal svoj druhý gól v zápase. Hneď na to bol Karim Benzema vystriedaný Jesém.

V 79. minúte sa podarilo znížiť hosťom na 3-1 zásluhou Ibai Gomeza. V 86. minúte došlo k striedaniu, z ihriška išiel dole Marcelo a nahradil ho Carvajal.

Do konca zápasu už gól nepadol a tak sa Real Madrid mohol radovať z víťazstva 3-1. Výkon hráčov bol lepší ako v prvých dvoch vystúpeniach pevne veríme, že v nasadenom tempe budú pokračovať aj po reprezentačnej prestávke.