Domov Novinky Report: Real Madrid 3 – 1 Schalke 04

Report: Real Madrid 3 – 1 Schalke 04

Autor: Administrátor

Dva góly od Cristiana Ronalda a jeden od Alvára Moratu zavŕšili jednoznačný postup „Los Blancos“ do štvrťfinále Ligy Majstrov s celkovým výsledkom 9-2.

Liga Majstrov sa vrátila na štadión Santiaga Bernabéua po viac ako 3 mesiacoch a tento zápas bol povinnou jazdou pre „Los Merengués“ po historickom víťazstve na nemeckej pôde (6-1). Zápas sa začal zranením Jesého, ktorý si poškodil väzy v kolene, vystriedať ho musel Gareth Bale, ktorý bol pri prvom góle v 21. minúte. Gól padol po krásnom spracovaní od Moratu, ktorý nahral rozbehnutému Baleovi do šestnástky a Walešan milimetrovou prihrávkou našiel Cristiana Ronalda a  Portugalčan nedal najmenšiu šancu brankárovi.

Vyrovnanie prišlo pomerne rýchlo, 10 minút po góle Cristiana si nešťastne odrazil loptu do bránky Sergio Ramos po strele Hooglanda. V druhom polčase chcel Real Madrid spraviť šou pre svojich fanúšikov a bol jasne dominantným tímom. V prvých 10 minútach prišli dve obrovské šance a tiež mala byť odpískaná penalta po jasnom faule na Alvára Moratu.

V časovom rozmedzí dvoch minút Real Madrid rozhodol zápas, najskôr po krásnom sóle cez polovicu ihriska zakončil nekompromisne Cristiano Ronaldo a svojim 13 gólom sa priblížil rekordu, na ktorého prekonanie mu stačia 2 góly. O minútu neskôr mohol Cristiano oslavovať hattrick, ale bránková konštrukcia bola proti. Lopta sa odrazila ku Garethovi Baleovi, ktorý bleskovo poslal nahrávku na Moratu a tomu už len stačilo loptu doraziť do siete.

Mohlo to byť ešte väčšie víťazstvo, ale v 83. minúte trafil Cristiano Ronaldo svoju 3. žrď v zápase. Real Madrid postúpil do štvrťfinále s drvivým rozdielom 9-2 a sen o La Décime pokračuje. V piatok sa po žrebe Ligy Majstrov dozvieme, proti komu sa postavia hráči Realu Madrid vo štvrťfinále.

zdroj: realmadrid.com