Domov Novinky Report: Real Madrid 3-0 Celta Vigo

Report: Real Madrid 3-0 Celta Vigo

Real Madrid odštartoval rok 2014 viac než dobre. Po priateľskom zápase s PSG, odohral aj prvý ligový zápas v novom roku. Hráčom sa podarilo Celtu Vigo poraziť.

Už v 6. minúte sa hostia dostali do veľkej šance, ktorú našťastie nedokázali premeniť. V prvom polčase diktoval tempo hry prevažne Real Madrid. Hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky. V prvom polčase sa nič poriadne neudialo a stav ostal 0:0.

Na začiatku druhého polčasu, Carlo Ancelotti spravil prvú zmenu. Na ihrisko sa dostal mladík Illaramendi ktorý vystriedal Xabiho Alonsa. V druhom polčase začal byť Real útočnejší ale stále sa im nedarilo brankára hostí prekonať. Celková zmena nastala v 62. minúte. Carlo sa rozhodol poslať na ihrisko Jesé-ho. Jesé vystriedal Isca, ktorý za 60. minút nedokázal nič konkrétne vymyslieť. Hra hneď ožila. Necelé 3 minúty na to, využil Carlo, aj svoje posledné striedanie. Na ihrisko prišiel Gareth Bale namiesto Di Maríu. Celková hra Realu Madrid ožila. Hráči dokázali lepšie kombinovať.

Už v 67. minúte sa podarilo Benzemovi poslať Real do vedenia. Veľkú časť práce odviedol mladík Jesé, ktorý si pripísal asistenciu. V 82. minúte sa po prihrávke Carvajala presadil aj Cristiano. Bale poslal na bránu pár nebezpečných striel z diaľky. No gól sa mu dať nepodarilo. V 93. minúte si ale pripísal asistenciu, keď sa mu podarilo po pravej strane preniknúť a prihrať Cristianovi ktorý dal svoj druhý gól v zápase na 3:0. Bol to jeho 400. gól v jeho profesionálnej kariére. Cristiano Ronaldo oba svoje góly venoval zosnulej portugalskej legende Eusébio-vi.