Domov Novinky Report: Las Palmas 0:2 Real Madrid Castilla

Report: Las Palmas 0:2 Real Madrid Castilla

Autor: Dany

„Tím je sebaistý a ideme do Las Palmas vyhrať“. Takéto nebojácne slová povedal pred zápasom jeden z hráčov Castilly, José Rodríguez a predpovedal víťazstvo.

Ich ďalším porazeným súperom je Las Palmas, ktorý v už v 15. minúte si dali vlastný gól (Aythami) a v 53. minúte upravil na konečných 0:2 Lucas. Los Blancos sa zamerali na udržanie priaznivého stavu, čo sa im aj podarilo a odniesli si ďalšie cenné tri body. Z posledných štyroch zápasoch získali desať bodov z dvanástich.

Castillu čakal neľahký zápas na pôde Las Palmasu, čo dobre vedeli, ale vstúpili do zápasu intenzívne a s jasným cieľom vyhrať zápas a získať tri body. Prvou varovnou strelou bola práve strela od hráča Castilly, de Tomása, ktorému prihral Borja García. Odpoveď však bola rýchla, ale skóre sa nemenilo. Vyrovnaný začiatok zápasu zmenil až vlastný gól v 15. minúte a Castilla sa ujala vedenia. Brankár domácich Raúl Lizoain ešte vychytal strelu od Quiniho, ale potom už nestačil na kopnutie do vlastnej brány od Aythamiho.

Domáci tím sa nevzdával a snažili sa čím skôr vyrovnať. Nauzet Alemán bol blízko k vyrovnaniu v 19. minúte, ale skvelý Pacheco bol proti. V prvom polčase vychytal množstvo gólových šancí a udržiaval svoj tím nad vodou. Castilla chcela zvýšiť svoj náskok a pokúšali sa o to Lucas s Jaimem, no obaja minuli bránu. Avšak najlepšia šanca prišla v 38. minúte. Lucas dostal prihrávku od Josého Rodrígueza, dribloval okolo brankára, žiaľ prázdnu bránu netrafil. Pacheco ku koncu prvého polčasu opäť vychytal skvelé dve šance od Chrisantenusa.

Krátko po prestávke Lucas skóroval na 0:2 v 53. minúte. Bol v šestnástke, otočil sa a strelil gól. Domáci tím bol stratený a Castilla to využila vo svoj prospech. Nastavili tempo hry a mohli zvýšiť na 0:3, no Borja García netrafil bránu. Tento stav udržala až do konca a vyhrali tretí zápas za sebou.