Domov Novinky Report: Getafe 0-3 Real Madrid

Report: Getafe 0-3 Real Madrid

Real Madrid vyhral v Coliseum Alfonso Pérez v pomere 0-3 a opäť sa dotiahol na lídrov tabuľky z Atlética a Barcelony. Cestu pre ďalšie tri body Los Blancos vydláždili góly Jesého, Karima Benzemu a Luka Modrića.

Bez Cristiana Ronalda sa Carlo Ancelotti opäť vrátil k ofenzívnej trojici Jesé, Benzema a Gareth Bale. V zálohe bol ako obvykle Xabi Alonso, Modrić a Ángel di María, zatiaľčo v obrane Álvaro Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos a Marcelo, ktorý pomáhali Diegovi Lópezovi udržať čisté konto.

Real nestrácal čas a opäť to bolo zázračné dieťa Jesé, kto otvoril skóre už v piatej minúte zápasu. Bale si pripísal ďalšiu asistenciu, keď mladíkovi nahrával na ľavú stranu a bývalý hráč Castilly prekonal domáceho brankára strelou pomedzi dvoch obrancov.

Getafe spočiatku hľadalo cestu späť do zápasu, ale potom, v 27. minúte prišla ďalšia tvrdá rana v podobe gólu Karima Benzemu. Bol to učebnicový protiútok, na ktorého konci Di María pekne našiel francúzskeho reprezentana, ktorý sa pred brankárom súpera nemýlil a zvýšil vedenie na 0-2.

Domáci sa zo šatní vrátili odhodlaní s výsledkom niečo spraviť a prvé šance si vypracovali práve hráči Getafe. Colunga a ani Juan Rodríguez však Lópeza neprekonali.

Po zápase bolo v podstate už v 66. minúte, keď Modrić pridal do siete domácich tretí gól. Moyu prekonal prízemnou strelou spoza šestnástky.

Počas záverečných 25 minút už nepadol žiaden ďalší gól a Real si pripisuje ďalšie víťazstvo. Počas týždňa si hráči môžu vychutnať luxus v podobe hernej pauzy, nakoľko na zápas Ligy Majstrov proti Schalke nastúpime až o týždeň, po domácom ligovom zápase proti Elche.

zdroj: marca.com