Domov Novinky Report: Atlético Madrid 2-2 Real Madrid

Report: Atlético Madrid 2-2 Real Madrid

Incidentmi nabité El Derbi madrileño skončilo remízou 2-2 potom, čo Cristiano Ronaldo v 82. minúte rozvlnil Courtoisovu sieť.

Tento výsledok viac teší hráčov Realu Madrid, lebo pred Atléticom si udržali trojbodový náskok a bez ohľadu na to, ako Barcelona odohrá zápas proti Almerii, zostávame na čele tabuľky La Ligy. Atléticu sa ale v tejto sezóne podarilo poslať správu, že tím je veľmi živý a stúpa nahor.

Hráči sotva opustili šatne a Benzema, ktorý dostal nádhernú prihrávku od Ángela Di Maríu, usmernil loptu za chrbát domáceho brankára. Začiatok, ako z rozprávky pre každého fanúšika Realu.

Na rozdiel od iných derby, v ktorých nastala podobná situácia, dnes sa Atléticu podarilo vymaniť spod tlaku a s každou ďalšou minútou hrali intenzívnejšie. Arda Turan si v 28. minúte obehol Coentraa a v poslednej chvíli nahral voľnému Kokemu. Tomu už stačilo správne umiestniť loptu a bolo vyrovnané.

Sebadôvera Atlética sa opäť o niečo navýšila a ešte do polčasu prišiel ďalší gól. Tesne pred hvizdom rozhodcu sa z diaľky napriahol Gabi a Diego López zrejme loptu nevidel úplne ideálne a s touto strelou nemohol nič urobiť.

Skoro celý druhý polčas sa nič vážne nestalo. Množstvo faulov a po našom Pepem z prvého polčasu, svoje herecké výkony predviedol aj Diego Costa, ktorý bol tak isto ako náš stopér „odmenený“ žltou kartou. Real vedel, že musí dať gól a na svojho súpera začal aj náležite tlačiť. Atléti však dávali veľký pozor, aby v obrane nenechali medzery, no nakoniec prišla jedna chyba, ktorá priniesla vyrovnávajúci gól. Mario Suarez stratil loptu a Carvajal ju nasmeroval pred bránu. Tam sa lopta odrazila od Garetha Balea ku Cristianovi Ronaldovi, ktorý zaistil dôleižtý bod pre Real. Los Rojiblancos s výsledkom už nedokázali nič urobiť a zápas sa v podstate už iba dohrával.

Zápas si naši fanúšikovia mali možnosť vychutnať aj mimo svojej obývačky, pričom sme organizovali prvé spoločné sledovanie. V príjemnej reštaurácii v Banskej Bystrici sa nás zišlo päť a zápas sme si patrične užili. O ďalších podobných akciách vás aj v budúcnosti samozrejme budeme informovať a to buď na našom Facebooku, ale aj na našom novom fóre, kde nájdete aj ďalšie témy na diskusiu.

zdroj: marca.com