Domov Novinky Report: Castilla podľahla tesne 1:2 Sportingu Gijon

Report: Castilla podľahla tesne 1:2 Sportingu Gijon

Autor: Dany

Castilla nedokázala vyhrať svoj prvý zápas druhej polovice sezóny nad druhým Sportingom Gijonom, ktorý sa po tomto víťaznom zápase momentálne nachádza na prvom mieste. Prvý gól padol v 35. minúte, keď Camona prekonal domáceho brankára po rohovom kope. Do prvého polčasu sa nič významné nedialo. V druhom polčase predviedol José Rodríguéz krásnu individuálnu akciu, ktorá skončila v sieti hostí a stav bol nerozhodný 1:1. Žiaľ, v 78. minúte, opäť po štandardnej situácii, nás potrestal najlepší strelec Ligy Adelante – Srb Sćepović, ktorý má na konte 16 presných zásahov.

Hráči Castilly nastúpili na ihrisko s extrémnou intenzitou a túžbou získať tri body. Už v prvej minúte zahrávali roh, no bez gólu. Prvú veľkú šancu mali hostia, keď v 22. minúte hráč Gijonu išiel sám na brankára Pacheca, ktorý jeho šancu skvelým zákrokom zneškodnil. O pár minút neskôr sa zopakovala situácia, ale na opačnej strane, keď De Tomás vystrelil na brankára, ale ten strelu odhadol a udržal skóre 0:0. 10 minút pred koncom prvého polčasu, hostia zahrávali roh a Camona presným volejom otvoril skóre. Castilla musela doháňať jedno gólové manko, čo sa im podarilo v 56. minúte, po skvelej akcii Josého Rodrígueza.

Sporting Gijon to tak nenechal a chcel získať všetky tri body a jeho hráči začali viac kontrolovať hru. Tréner Castilly poslal Mariana a Burguia na ihrisko, aby zrýchlil protiútoky a skončili gólom. No Castilla sa dopustila prehrešku, keď po priamom kope z kraja skončila lopta na hlave Sćepovića a následne v bráne domáceho tímu. Stav sa do konca už nezmenil a Castilla si pripísala už druhú prehru v roku 2014. Ich forma je 0-1-2, čiže bez výhry, jedna remíza a dve prehry.