Domov Zápasové spravodajstvo Liga majstrov: Real Madrid 1-0 Union Berlin

Liga majstrov: Real Madrid 1-0 Union Berlin

📆 20. september 2023 o 18:45
🏟 Santiago Bernabéu, Madrid
📺 NOVA SPORT 3

Report

Lucas Tousart obdržal žltú kartu hneď v prvej minúte za faul na Luku Modrića. V 3. minúte vypálil hráč Unionu Becker prvú strelu, ale našťastie Rüdiger strelu zblokoval.

Sľubnú šancu mali Los Blancos o minútu neskôr, keď Bellingham poslal krásny pas na Joselua, ale Španiel žiaľ nedokázal skórovať. Joselu mal ďalšiu šancu, keď zakončoval hlavou, tentokrát po Lucasovom centri.

V úvode zápasu mal Real územnú prevahu, avšak hráči Union svedomite bránili.

Tchouaméni bol potrestaný žltou kartou v 37. minúte po škaredom faule na Alexa Krála, hrozil protiútok hostí. Prvý polčas skončil výsledkom 0-0.

V druhom polčase mal hneď v úvode dve sľubné šance za sebou Rodrygo, ale pri prvej mu v strelení gólu zabránil brankár a pri druhej konštrukcia brány.

Bellingham sa dokázal presadiť v 54. minúte po ľavej strane, prihral na Joselua, ale brankár Ronnow naďalej držal hostí nažive.

V 63. minúte to bola ďalšia tyč, tentokrát v prevedení Joselua. Španielsky útočník zakončoval hlavou, ale brána Unionu zostala prekliata.

Hru prišli oživiť v 66. minúte Valverde s Kroosom, ktorí nahradili Tchouameniho a Camavingu.

Ďalšie striedanie prinieslo do hry Frana Garcíu, ktorý nahradil Nacha v 73. minúte.

Ďalšia kombinácia Vázquez-Joselu. Obranca opäť centroval a Joselu chcel zakončiť, ale blokuje ho Danilo Doekhi, ktorý sa vrhá do lopty. Útočník sa hlasno dožadoval penaltového zákroku kvôli ruke, ale všetko bolo čisté.

V 80. minúte sa dostal na ihrisko Brahim Díaz, ktorý nahradil azda najlepšieho hráča na ihrisku Luku Modrića.

⚽️ Kto iný ako Jude Bellingham?? V 4. minúte nadstaveného času vypálil spoza 16-tky Fede Valverde, pred bránou hostí bol zmätok, v ktorom sa najlepšie zorientoval Bellingham a rozhodol o troch bodoch pre Real Madrid!!!

Základná zostava

Kepa – Lucas, Rüdiger, Alaba, Nacho – Tchouaméni, Modrić, Camavinga, Bellingham – Rodrygo, Joselu

PRAVDEPODOBNÁ ZOSTAVA

Los Blancos dnes vstupujú do hlavnej súťaže Ligy majstrov. Môžeme očakávať zmeny v zostave v porovnaní s ligovým zápasom s Realom Sociedad.

V bráne nastúpi Kepa. Na pravej strane obrany nastane zmena kvôli zraneniu Daniho Carvajala. Ancelotti na tlačovej konferencii potvrdil, že ho nahradí Lucas Vázquez.

V strede obrany by zrejme mohol dostať odpočinok David Alaba, keďže hral aj počas reprezentačnej prestávky za Rakúsko a figuroval v zostave aj v zápase s Realom Sociedad. Nahradiť by ho mohol Nacho. Na ľavej strane vidím Frana a je možné do priebehu zápasu neskôr zasiahne aj Mendy.

V strede poľa by sme mohli vidieť po dlhšej dobe v základnej zostave Kroosa s Modrićom. Kroos by mohol nahradiť Tchouaméniho a Modrić Valverdeho. Pridám k nim Camavingu s Bellinghamom a máme hotový stred poľa.

V útoku veľmi nie je čo riešiť. Pripravení budú Rodrygo a strelec gólu proti Realu Sociedad Joselu.