Domov Novinky La Liga: Real Madrid 4-0 Osasuna

📆 7. október 2023 o 16:15
🏟 Santiago Bernabéu, Madrid
📺 NOVA SPORT 4

Report

⚽️ V 9. minúte predviedli krásnu akciu Luka Modrić, ktorý v pokutovom  území našiel voľného Carvajala, ten z prvého dotyku našiel nabehnutého Bellinghama a Angličan poslal Los Blancos do vedenia 1-0.

Fede Valverde pekne zachytil loptu v 24. minúte na polovici súpera, viedol loptu a prihral Vinimu, ktorý z dobrej pozície netrafil bránu Osasuny.

V prvom polčase sa už nič zaujímavé nestalo. Hostia sa snažili vrátiť do zápasu, čo sa im trochu aj podarilo, nakoľko boli aktívni na polovici Realu.

Za zmienku stojí zakončenie Budimira v závere nadstaveného času, ktorý nepochopiteľne netrafil bránu, našťastie nevolil spracovanie, ale strelu z prvej a to zrejme rozhodlo o nepresnom zakončení.

⚽️ Po deviatich minútach druhého polčasu zvýšili Los Blancos skóre na 2-0. Kto iný ako Jude Bellingham, ktorý si narazil loptu s Valverdem a pomedzi nohy brankára poslal loptu do siete.

⚽️ Camavingova skvelá práca zabezpečila Los Blancos tretí gól. Perfektne vypichol loptu pri útočnej aktivite Osasune, Valverde stál blízko a mohol posunúť prienikovú prihrávku na Viniho, ktorý už dobre vedel, čo má robiť. Oklamal brankára a dal na 3-0!

⚽️ Gólový koncert pokračoval ďalej… JOSELU tentokrát využil perfektnú prihrávku od Viniho a pridal štvrtý gól svojho tímu v 70. minúte.

Los Blancos mohli zvýšiť vedenie, nakoľko mali možnosť zahrávať pokutový kop po ruke hostí. Loptu na biely bod si postavil Joselu a Herrera ho vychytal.

Základná zostava

Kepa – Carvajal, Rüdiger, Tchouaméni, Mendy – Camavinga, Modrić, Valverde, Bellingham – Vini, Joselu

PRAVDEPODOBNÁ ZOSTAVA

Dnes to bude zaujímavé so zložením základnej jedenástky, najmä ak sa jedná o obranu.

Alaba ešte nie je úplne v poriadku a Nacho dostal trest na tri zápasy po brutálnom faule na Portua v zápase proti Girone.

V bráne bude Kepa. Na pravej strane obrany Carvajal, istým stopérom bude Rüdiger a druhý bude zrejme Tchouaméni, keďže Ancelotti potvrdil, že ho na dvoch tréningoch testovali ako stopéra. Na ľavej strane vidím Camavingu.

Na pozícii pivota by v takomto prípade mal operovať Kroos a myslím si, že dnes dostane šancu aj Modrić. Doplní ich Bellingham.

Útočné duo bude pozostávať z Brazílčanov – Vinícius Jr. a Rodrygo.