Domov Mužstvo Real Madrid je najčastejšie skórujúcim tímom La Ligy zo štandardiek

Real Madrid je najčastejšie skórujúcim tímom La Ligy zo štandardiek

Na oficiálnych stránkach sa objavila zaujímavá štatistika, ktorá hovorí, že Real Madrid je spomedzi všetkých celkov zo španielskej La Ligy tímom, ktorý skóroval najviac gólov zo štandardných situácii.

Prvá tretina sezóny La Ligy je už za nami a nasleduje ďalšia reprezentačná prestávka. Real Madrid je v tejto časti sezóny tímom, ktorý z tzv. „mŕtvej lopty“ skóroval päť gólov pri piatich víťazstvách v 13 kolách, ktoré sa doteraz odohrali. Tri z týchto gólov sme skórovali z priamych kopov.

Prvý gól z takejto situácie nastal pri víťazstve 3-1 proti Bilbau. Di María vybojoval priamy kop z pozície, ktorá bola pre Cristiana Ronalda dokonalá a hráč zvyšoval na 2-0. Druhý priamy kop Ronaldo premenil proti Elche.

Vo ôsmom kole prišiel aj prvý gól z rohového kopu. Di María rozohrával z pravej strany a Ramos ho umiestnil do brány. Ďalšie góly z priamych kopov zaznamenali Bale a Ronaldo v 11. resp. 13 kole. Real Madrid je tak aj tímom, ktorý zaznamenal z priameho kopu najviac gólov a to vďaka gólom Cristiana Ronalda a Garetha Balea.