Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 93-74 Armani Miláno

Real Madrid Baloncesto 93-74 Armani Miláno

Real Madrid Baloncesto prekonal Emporio Miláno na domácej palubovke v Palacio de los Deportes a s tromi víťazstvami v troch zápasoch si drží prvé miesto v skupine.

Madrid vstúpil do zápasu s presvedčením, že idú vyhrať a bolo to od začiatku vidieť. Llull, Rudy a Darden si boli veľmi dobre vedomí nebezpečenstva zo strany hostí a tak Taliani boli nútení hľadať menej efektívne alternatívy, ako hranie cez Samuelsa. Miláno držalo krok s Realom do štvrtej minúty (8-8), no potom si naši postupne začali budovať náskok. Štvrtina skončila za stavu 25-20, ale v druhej časti hráči Realu ešte viac zabrali. Reyes a Slaughter boli veľmi aktívni na oboch koncoch palubovky a aj vďaka nim už v 4. minúte druhej štvrtiny svietilo na tabuli skóre s dvojciferným rozdielom (30-26). Hráči Realu Madrid hrali okulahodiaci basketbal, čo dosvedčilo aj vyškolenie obrancov Milána v podaní Sergia Rodrigueza, ktorý si za svoju akciu vyslúžil od 10 700 fanúšikov standing ovation. Ku koncu štvrtiny naši ešte k tomu zaznamenali šnúru 14-0 a premenili aj trojkový pokus, ktorý na kôš vyslali spolu s klaksónom oznamujúcim koniec polčasu (52-31).

Real Madrid po polčase stále držal nohu na plyne a svojím myslením šampiónov, položil Milánčanov na kolená. Rudy sa predviedol pre neho typickým alley-oopom a Real svoje vedenie navýšil do konca tretej štvrtiny na 24 bodov (73-49). V poslednej štvrtine aj napriek istej výhre predvádzali naši skvelú šou, ktorá priniesla konečné skóre 93-74. Našim najlepším strelcom bol Nikola Mirotić, ktorý zaznamenal 19 bodov a 7 doskokov.

Strelci:

REAL MADRID 93 (25+27+21+20): Llull (10), Rudy (16), Darden (4), Mirotić (19), Bourousis (4); Draper (0), S. Rodríguez (13), Reyes (14), Díez (0), Mejri (4), Carroll (9), Slaughter (0).

ARMANI MILÁNO 74 (20+11+18+25): Jerrells (12), Langford (17), Moss (11), Melli (2), Samuels (13); Haynes (5), Gentile (6), Cerella (0), C. J. Wallace (2), Toure (-), Chiotti (6), Merlati (-).