Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 90-88 FIATC Juventut

Real Madrid Baloncesto 90-88 FIATC Juventut

Real Madrid zostáva aj po treťom zápase Endesa Ligy neporazený! Senzačná posledná päťminútovka našim hráčom zabezpečila víťazstvo a sú tak jedným z troch tímov, ktoré v lige ešte neprehrali.

Hráči Juventutu začali veľmi dobre, priamo a veľmi jednoducho zároveň a čoskoro si uchmatli mierne vedenie na svoju stranu. Partnerstvo Reyes – Ayón však prináša svoje ovocie a dominancia v útoku bola badateľná. Prvú štvrtinu naši nakoniec vyhrali o 11 bodov (33-22).

Náš súper však nemienil hodiť uterák do ringu a začal bojovať. S dobrou kombináciou mladosti a skúseností v tíme, spôsobili Madridu veľa problémov a to najmä spoza perimetra. Šnúra 0-11 im zabezpečila vedenie 40-43 a tento náskok si dokázali udržať až do záverečných sekúnd prvého polčasu, keď Llull tzv. buzzer beater-om premenil trojkový pokus (50-51).

Intenzita zápasu sa po prestávke sústredila najmä do obrany. Madrid sa však ako prvý odhodlal zabojovať o výsledok a to aj napriek tomu, že nektoré sporné rozhodnutia rozhodcov ich mohli odradiť hrať príliš agresívne (64-66).

Posledná štvrtina začala šnúrou hostí 3-13 a v 35. minúte sa zdalo, že je o zápase rozhodnuté (67-76). To najlepšie však ešte len malo prísť. Hráči Realu načerpali silu z ich súťaživého ducha a skvelým koncertom pri šnúre 21-5 za štyri minúty otočili skóre na svoju stranu (88-81). Juventutu sa však aj v tomto prípade podarilo vyrovnať (88-88), keď do konca zápasu ostávalo deväť sekúnd. Vtedy Reyes prijal prihrávku od Llulla a spečatil dramatický zápas v náš prospech (90-88).

Strelci:
REAL MADRID 90 (33+17+14+26): Campazzo (0), Carroll (6), Maciulis (4), Reyes (11), Ayón (18); Rudy (7), Llull (10), Sergio Rodríguez (10), Bourousis (2), Rivers (15), Mejri (0), Nocioni (7).
FIATC JOVENTUT 88 (22+29+15+22): Mallet (9), Vidal (5), Kirksay (15), Suton (8), Savané (13); Barrera (5), Suárez (10), Hannah (8), Miralles (15), Ventura (0).