Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 87-76 Iberostar Tenerife

Real Madrid Baloncesto 87-76 Iberostar Tenerife

Zápas pripomínajúci mnohé ďalšie. Súper Realu si držal nádej na úspech v troch štvrtinách, ale potom naši predviedli to najlepšie z najlepšieho. V poslednej štvrtine Real Madrid zaznamenal až 33 bodov.

Real Madrid sa po dni oddychu po zápase Euroligy opäť vrátil do Palacio de los Deportes, aby si zmeral sily s Tenerife. Tvrdá a bojovná hra hostí od uvodných sekúnd mala za následok, že si dokázali vybudovať náskok 0-4 a aj naďalej v prvej desaťminútovke našim chýbala presnosť, no aj napriek tomu ju dokázali vyhrať o päť bodov (21-16). Aj keď v druhej štvrtine nenasledoval zvyčajný scenár, ktorý môžeme vidieť v domácich zápasoch, takmer 10 000 divákov sa malo na čo pozerať. Skóre sa presýpalo z jednej strany na druhú a obrany oboch celkov diktovali hru (41-40).

Napätá atmosféra sa po prestávke dala krájať. Bourousis a Llull sa snažili dať veci do poriadku, ale presnosť Herasa, ktorému v útoku Tenerife pomáhal Sikma, dala hosťom pred poslednou časťou zápasu 5-bodový náskok (54-59). Intenzita a radosť z hry sa však potom do hráčov Realu opäť vrátila a na začiatku štvrtej štvrtiny predviedli skvelú šnúru 11-2, pričom sa im podarilo prevziať kontrolu nad zápasom. Trojica Llull, Rodríguez a Reyes predvádzali skvelé divadlo a Real vďaka nim dotiahol zápas do víťazného konca (87-76).

Los Blancos tak zostávaju v lige neporazení, vyhrali svoj 21. zápas v Endesa lige a vyrovnali sa druhému najlepšiemu štartu v histórii súťaže. Najlepšími strelcami boli nezastaviteľní Sergiovia, ktorí strelili 42 bodov (22 Rodríguez a 20 Llull) a skvelý výkon predviedol aj Felipe Reyes, ktorý zaznamenal 18 bodov a 4 doskoky.

Strelci:

Real Madrid 87 (21+20+13+33): Llull (20), Rudy (4), Darden (5), Mirotic (9), Bourousis (5); S. Rodríguez (22), A. Martín, Barreiro, Díez (2), Reyes (18), Slaughter (2), Mejri.

Iberostar Tenerife 76 (16+24+19+17): Uriz (12), Richotti (7), Rost, Sikma (10), Gutierrez (15); Biviá (2), Heras (7), Blanco (15), Chagoyen (4), Fajardo (4).