Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 82-59 Rio Natura Monbus

Real Madrid Baloncesto 82-59 Rio Natura Monbus

Real Madrid dosiahol na desiate víťazstvo v Endesa lige potom, čo si poľahky poradil v Palacio de los Deportes s tímom Rio Natura Monbus.

Na začiatku zápasu boli naši hráči trochu stuhnutí a výnimočne sa im nedarila streľba. Prvých deväť bodov strelil Sergio Llull, no diváci v tejto časti veľa bodov naozaj nevideli (11-9). Do druhej štvrtiny naši nastúpili už agresívnejšie a pridali celkovo 24 bodov. V prvých piatich minútach pridali aj šnúru 11-4, no aj napriek tomu sa náš súper až do polčasu udržal na rozdiele 7 bodov (35-28).

V tretej štvrtine sa hostia snažlíli kaziť akcie Realu a v prvých minútach sa im to darilo. Keď sa však dotiahli na rozdiel 4 bodov naši zaznamenali ďalšiu skvelú šnúru 18-5 a to im zabezpečilo vedenie, ktoré si už v poslednej štvrtine nemienili nechať zobrať (59-41). Aj napriek nepriaznivému skóre sa súper nechcel vzdať bez boja, no náš Rudy prevzal iniciatívu a postupne sa k nemu pridali aj Mirotic a Llull. Konečné skóre 82-59 znamená desiate sezónne víťazstvo v lige a hráči sú už iba dve víťazstvá od prekonania klubového rekordu (23 víťazstiev v rade). Najlepším strelcom bol Llull s 21 bodmi.

Strelci:

REAL MADRID 82 (11+24+24+23): Llull (21), Rudy (9), Darden (10), Mirotic (10), Mejri (0); Draper (2), S. Rodríguez (2), Reyes (18), Díez (6), Slaughter (4), Martín (0).

RIO NATURA MONBUS 59 (9+19+13+18): Xanthopoulos (3), Dewar (6), Pumprla (0), Minnerath (2), Muscala (12); Luz (7), Corbacho (11), Delas (3), Junyent (10) Scott (5), Stobart (0), Sanz (0).