Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 80-90 La Bruixa d’Or Manresa

Real Madrid Baloncesto 80-90 La Bruixa d’Or Manresa

Realu Madrid sa domácu neporaziteľnosť nakoniec nepodarilo udržať, pričom tá im ušla až v poslednom kole základnej časti, keď prehrali proti La Bruixii d’Or Manresa.

Zápasu predchádzalo predstavenie trofeje Euroligy, ktorú hráči vybojovali počas minulého víkendu práve na domácej palubovke. Akonáhle sa zápas začal, atmosféra bola skvelá a aj vďaka nej si Real čoskoro vybojoval náskok. Llull mal na starosti útok, zatiaľ čo Reyes a Ayón ovládali defenzívu. Los Blancos predviedli v prvej štvrtine dve šnúry (10-0 a 10-3) a po prvej časti tak viedli o 12 bodov (22-10). V druhej štvrtine naši povolili, no hostia to nedokázali využiť naplno a do polčasu znížili náskok súpera iba na 7 bodov (39-32).

Real Madrid Baloncesto ukončil základnú časť Endesa ligy s bilanciou 27 výhier a 7 porážok

V tretej štvrtine však muži Pedra Leóna boli plní energie a vďaka Whiteovým trojkám a Rizvicovej dobrej podkošovej práci prebrali v 24. minúte vedenie (41-45). V 28. minúte vďaka ďalším trojkám White-a bol rozdiel už 6-bodový, no našim sa ho do poslednej prestávky podarilo znížiť na dva body (61-63). Hostia však začali ovládať zápas aj v poslednej štvrtine a postupne si budovali náskok. V tretej štvrtine sme navyše prišli o Carrolla, ktorý sa zranil. V 36. minúte sme ešte mali nádej na zvrat, keď na ukazovateli svietilo skóre 75-78, no to bolo z našej strany v podstate všetko. Real už comeback nepredviedol a La Bruixii podľahol v pomere 80-90.

Po dnešnom dni už poznáme aj nášho súpera do play-off, ktorým bude Gran Canaria. Prvé zápasy prvého kola sa odohrajú už 28., resp. 29. mája.

Strelci:
REAL MADRID 80 (22+17+22+19): Llull (19), Rudy (11), Rivers (5), Reyes (7), Ayón (8); Sergio Rodríguez (8), Maciulis (8), Nocioni (3), Carroll (11), Mejri (0), Slaughter (0), Campazzo (0).

LA BRUIXA D´OR MANRESA 90 (10+22+31+27): White (16), Sánchez (0), Seeley (21), Sakic (7), Rizvic (11); Dewar (3), Ortega (-), Poeta (-), Hernández (6), Fotu (16), Grimau (9), Grigonis (0).