Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 111-63 Bruixa d`Or

Real Madrid Baloncesto 111-63 Bruixa d`Or

Real Madrid odohral proti Bruixa d`Or zatiaľ svoj najlepší zápas sezóny. Naši pokračujú vo víťaznom ťažení a v piatich zápasoch majú päť výhier. Real tak isto v tomto zápase zaznamenal svoje 25. víťazstvo v rade.

S Mejrim v základnej päťke chcel Pablo Laso prebrať kontrolu nad zápasom čo najskôr. S exponenciálnym tempom dali Los Blancos 10 bodov v prvých troch minútach (10-2) a s jasnou, útočnou stratégiou pokračovali až do konca štvrtiny (25-16). V druhej štvrtine sme hrali ešte ofenzívnejšie a náš súper dokázal vzdorovať len do šnúry 29-12, ktorú naši hráči v tejto desaťminútovke zaznamenali. To najlepšie však ešte len malo prísť. Do konca prvého polčasu ostávalo menej ako pol sekundy, keď sme rozohrávali loptu spoza nášho koša. Slaughter našiel dlhou loptou kapitána Reyesa, ktorý otočený chrbtom ku košu trafil trojbodový pokus (54-28).

Sila Realu sa opäť preukázala na začiatku tretej štvrtiny a našim hráčom sa podarilo náskok zvýšiť takmer až do škandalóznych rozmerov (88-47). Posledné minúty boli opäť len obyčajnou povinnosťou. Stobodovú hranicu Real prekonal druhýkrát v sezóne (111-63), pričom zápas skončil najvyššou výhrou za posledných 24 rokov. Našim najlepším hráčom bol Nikola Mirotic, ktorý zaznamenal double-double s 28 bodmi a 10 doskokmi.

Strelci:

REAL MADRID 111 (25+29+34+23): Llull (14), Rudy (9), Darden (4), Mirotic (28), Mejri (6); Reyes (5), Carroll (14), Draper (3), Slaughter (4), Sergio Rodríguez (15), Bourousis (6), Díez (3).

LA BRUIXA D’OR 63 (16+12+19+16): Waters (17), Hernández (5), Kouguere (9) Arteaga (4), Larsen (8); Eriksson (10), Giannopoulos (0), Asselin (2), Creus (6),  Kody (2).