Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 108-72 Zalgiris Kaunas (video)

Real Madrid Baloncesto 108-72 Zalgiris Kaunas (video)

Real Madrid dosiahol proti litovskému Zalgiris Kaunas na 40. víťazstvo v sezóne a o prvé miesto skupiny F v Eurolige sa delí s CSKA Moskva s bilanciou 6-1.

Hostia boli schopní s Realom držať krok len do siedmej minúty prvej štvrtiny, keď rozdiel v skóre bol trojbodový (21-18). Potom však hráči na čele so Sergiom Llullom predvádzali skvelé divadlo a šnúrou 13-0 si vybudovali 16-bodový náskok. Na konci prvej časti hostia skóre ešte upravili o tri body (34-21). Jasikevicius v druhej štvrtine Zalgirisu veľmi pomohol (38-26), no potom prišla chvíľa Sergia Rodrígueza a Salaha Mejriho, ktorých nebolo možné zastaviť (60-37).

Zvyšok zápasu, v ktorom Real dominoval, odohrali naši hráči bez problémov. V tretej štvrtine sa Laso rozhodol postaviť Mirotica, Reyesa a Bourousisa, pričom tento experiment sa vyplatil. K nim sa pridal aj Rudy Fernández a Real túto štvrtinu vyhral v pomere 31-13 a svoj náskok navýšil už na 42 bodov (92-50). V poslednej štvrtine sa nám podarilo poľahky prekonať hranicu 100 bodov, pričom hráči predvádzali nádherné akcie zakončené tzv. „alley-oop“-om. Na konci zápasu si debut v Eurolige odkrútil aj hráč akadémie, Alberto Martín, ktorý odohral 3 minúty (108-72). Našim najlepším strelcom bol Rudy Fernández s 20 bodmi.

Strelci:
REAL MADRID 108 (34+26+32+16): Llull (15), Rudy (20), Darden (7), Mirotic (11), Bourousis (13); Reyes (12), Sergio Rodríguez (12), Martín (0), Díez (7), Slaughter (4), Mejri (7).
ZALGIRIS KAUNAS 72 (21+16+13+22): Dentmon (21), Pocius (2), Lipkevicius (3), Jankunas (6), Javtokas (15); Klimavicius (0), Milaknis (8), Cizauskas (5), Kupsas (4), Dimsa (0), Gudaitis (2), Jasikevicius (6).