Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 102-65 UCAM Murcia

Real Madrid Baloncesto 102-65 UCAM Murcia

Real Madrid zaznamenal svoje 23. ligové víťazstvo v rade potom, čo na domácej palubovke v Palacio de los Deportes porazil tím UCAM Murcia. Tím pracoval ako dobre namazaný stroj, lebo zápas ovládal od úvodných sekúnd až po záverečné chvíle.

Po troch zápasoch odohratých pri súperovi sa Real Madrid vracia do domácej haly. Tím však sprevádzali zranenia, lebo Reyes, Carroll a Draper tímu chýbali a v plnej kondícii neboli ani Rudy, alebo Mejri. Naši hráči však nestrácali čas výhovorkami a od samého začiatku hrali naplno. Za prvých päť minút stihli streliť 20 bodov a do konca prvej časti ešte pridali ďalších 12 a vybudovali si 7-bodový náskok (32-25). V druhej štvrtine sa naši ešte zlepšili v obrane a Radovica, ktorý bol jedinou skutočnou hrozbou súpera, dokázali až do konca polčasu odstaviť (50-37).

Po prestávke sa Mirotic a Bourousis postarali o šnúru 8-0 a naši hráči v ďalších minútach išli neúprosne za víťazstvom (74-48). V poslednej štvrtine už síce bolo v podstate rozhodnuté, ale intenzita neklesala. V 37. minúte už bol rozdiel v skóre 31-bodový a tak Laso opäť postavil mladíka z akadémie. Barreiro sa predviedol vo veľmi dobrom svetle a tesne pred záverečným klaksónom premenil svoj trojbodový pokus. Zápas sa nakoniec skončil v pomere 102-65, čo je druhá najlepšia výhra Realu v tejto ligovej sezóne. Našim najlepším strelcom boli Llull a Mirotic, ktorí zaznamenali po 15 bodov.

Strelci:

REAL MADRID 102 (32+18+24+28): Llull (15), Rudy (21), Darden (0), Mirotic (15), Bourousis (14); Martín (-), Slaughter (7), Sergio Rodríguez (11), Mejri (8), Díez (8), Barreiro (3).

UCAM MURCIA 65 (25+12+11+17): San Miguel (6), Wood (4), Berni Rodríguez (8), Ben Romdhane (4), Tillie (16); Lima (12), Ballesta (0), Radovic (9), Servera (0), Kelati (4), Davis (2), Sánchez (-).