Domov Novinky Real Madrid 81-75 Cajasol

Real Madrid 81-75 Cajasol

Real Madrid pridal za menej ako 40 hodín ďalšie víťazstvo. Hráči aj napriek časovej náročnosti únavu prekonali a pracovali ešte tvrdšie, ako obvykle.

Oba celky začali veľmi opatrne. Real chcel dosiahnuť na 26. víťazstvo v 26. zápase ligovej sezóny na domácej palubovke. Hrali sme pomalšie, no po príchode Sergia Rodrígueza sme získali šnúru 9-0, vďaka ktorej Los Blancos vyhrali prvú štvrtinu v pomere 19-11. Napriek rýchlej hre domácich, Cajasol bol pripravený k boju. Banforth a Porzingis stále ohrozovali náš kôš, no skvelý Mejri ich pokusy kryl. Najmä vďaka jeho výkonom a výkonom Rudyho s Llullom si naši dokázali vybudovať 9-bodový náskok, ktorý však hostia do konca polčasu dokázali skresať na 5 bodov (43-38).

Ako už býva zvykom, po prestávke strávenej s trénerom Lasom v šatni, naši hráči vybehli nanovo namotivovaní a odhodlaní vyhrať. V útoku začali dobre, pričom premenili dve trojky, no potom hostia začali bodovú stratu znižovať vďaka už spomínanému Porzingisovi a Čechovi Satoraneskému (59-53). Naši hráči si kvôli únave museli siahnuť na dno, no húževnatý výkon Felipe Reyesa naštartoval ostatných hráčov a svoju výhru si už nenechali zobrať (81-75). Real Madrid tak dosiahol na výhru, ktorá zabezpečuje domácu výhodu v play-off. Náš kapitán predviedol skvelý zápas, pričom zaznamenal double-double s 13 bodmi a 12 doskokmi. Trinásť bodov dosiahli aj Mirotic a Mejri a Sergio Llull ešte dokonca o dva viac.

Strelci:
REAL MADRID 81 (19+24+16+22): Draper (3), Llull (15), Darden (6), Mirotic (13), Bourousis (5); Rudy (8), Reyes (13), Sergio Rodríguez (3), Díez (0), Mejri (13), Slaughter (2), Barreiro (-).
CAJASOL 75 (11+27+15+22): Satoransky (11), Bamforth (9), Radicevic (0), Porzingis (20), Balvin (6); Burjanadze (3), Franch (8), Corrales (-), Hernangómez (8), Mata (10), Urtasun (0).