Domov Novinky Raúl odmietol Schalke a ostáva v Reale Madrid

Raúl odmietol Schalke a ostáva v Reale Madrid

Raúl je šťastný v Castille a napriek ponuke z bundesligového klubu je odhodlaný zostať v Reale Madrid a naďalej rozvíjať mladíkov.

Autor: Marek
0 komentár

Raúl González je tam, kde chce byť. Je šťastný, že je v Reale Madrid a že má možnosť trénovať Castillu. Aspoň zatiaľ. V posledných dňoch dostal novú pracovnú ponuku od Schalke 04, teda od klubu, v ktorom pôsobil po odchode z Madridu v roku 2010 a ktorý momentálne po návrate do Bundesligy bojuje s mnohými problémami. Španiel túto ponuku odmietol.

Jeho pôsobenie v Reale Madrid ho nenabáda premýšľať o nových dobrodružstvách. Zameriava sa len na ďalšiu prípravu mladých hráčov a má vízie o možnom postupe svojho tímu do La Liga Smartbank, teda do druhej španielskej ligy.

Situácia v Schalke

Schalke sa v tejto sezóne vrátilo medzi nemeckú elitu po zostupe v sezóne 2020/21. Tím vedený Thomasom Reisom je, ktorý práve nahradil vyhodeného Franka Kramera, je na spodku tabuľky.

Raúl povedal, že ešte nie je ten správny čas na skok vo svojej kariére a rozhodol sa pokračovať v kariére ako tréner Castilly.

Nie je to prvýkrát, čo Gelsenkirchen uvažuje o angažovaní Raúla. V sezóne, keď klub vypadol do 2. Bundesligy, chceli majitelia klubu situáciu zachrániť angažovaním Raúla, ktorý tri sezóny odohral za Schalke. Práve s ním sa po prvýkrát v histórii dostali do semifinále Ligy majstrov a vyhrali Nemecký pohár.

Neutíchajúci idol

Oddanosť a profesionalita Raúla počas jeho pobytu v klube z Porúria mu zabezpečili, že z klubu odišiel ako hrdina. Až tak, že ho po odchode do futbalového dôchodku zaradili do panteónu legiend nemeckého klubu. Rešpekt a obdiv komunity Schalke k bývalému kapitánovi Los Blancos je absolútny.

45-ročný muž je úplne stotožnený s tým, čo robí. Cíti sa ako tréner, baví ho to, a naďalej sa vzdeláva v tomto smere. V jeho Castille je perfektná atmosféra.

Čas na analýzu a rozhodnutie príde na konci sezóny. „El Siete“ je doma a plne sa stotožňuje so svojím poslaním, s klubom, ako aj s prácou Ancelottiho, s ktorým udržiava neustály kontakt.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x