Domov Novinky Prvý súťažný basketbalový mesiac – 9 víťazstiev v 10 zápasoch

Prvý súťažný basketbalový mesiac – 9 víťazstiev v 10 zápasoch

Real Madrid Baloncesto je v lige stále neporazené, pričom už v piatich zápasoch zatiaľ nenašlo tím, ktorý by ich dokázal poraziť. Naposledy si prehru z madridskej palubovky odniesla Zaragoza, ktorá odchádzala s debaklom 94-68.

Prvý súťažný mesiac tak Los Blancos môžu zhodnotiť ako mimoriadne vydarený, keď z desiatich zápasov vyhrali deväť – päť v lige, tri v Eurolige a jeden priateľský proti Oklahome.

Zápas proti Zaragoze však ani zďaleka nevyzeral po prvom polčase tak jednoznačne. Skóre pri odchode do šatní bolo vyrovnané (37-37) a naši zabrali až po prestávke. Zoznam siedmich hráčov, ktorí na našej strane dosiahli dvojciferný počet bodov PIR viedli Llull (16 bodov) a Reyes (14 bodov a 7 doskokov). Do zápasu však nemohol zasiahnuť Hunter, ktorý je zranený. V nasledujúcich zápasoch nás čaká Galatasaray doma a vonku sa stretneme proti Barcelone.

REAL MADRID 94 (21+16+25+32): Llull (16), Rudy (7), Maciulis (3), Randolph (13), Ayón (12); Draper (0), Doncic (2), Nocioni (3), Taylor (3), Carroll (19), Reyes (14), Suárez (2).
TECNYCONTA ZARAGOZA 68 (21+16+11+20): Bellas (0), Holt (5), Benzing (23), Fotu (14), Norel (10); Kraljevic (0), García (2), Pursl (-), Barreiro (0), Servera (0), Jelovac (14), Alocén (-).