Domov Mužstvo Predzápasová analýza CD Alaves

Predzápasová analýza CD Alaves

1 komentár

Alaves prehral 70% svojich zápasov na hosťujúcej pôde. V piatok na Estadio Di Stefano privíta Real Madrid tento baskický klub. Los Blancos v prvom vzájomnom strete v aktuálnej sezóne dokázali zvíťaziť na Estadio de Mendizorroza 2:1. Góly vtedy strelili dvaja obrancovia, Sergio Ramos a Dani Carvajal.
Mužstvo Alavesu sa po prestávke spôsobenej pandémiou vrátilo do La Ligy v hroznej forme. V doposiaľ odohratých 7 zápasoch dokázali zvíťaziť, iba nad trápiacim sa San Sebastianom. Vo zvyšných 6 prípadoch ťahali za kratší koniec.

Posledné tri zápasy odohral Alavés proti Granade, Atleticu Madrid a Valadolidu. V zápase s Atlétmi Asier Garitano nenasadil svojich najlepších ofenzívnych hráčov Joselua a Lucasa Pereza. Naopak, v zápase s Granadou figurovali obaja v základnej zostave. V zápase s Valadolidom hral Perez od začiatku a Joselu sa dostal na ihrisko v 58. minúte.
Alaves ešte nie je definitívne zachránený, a tak sa zdá, že tréner Garitano šetrí svojich najlepších hráčov na zápasy, v ktorých majú väčšie šance na úspech. Je teda pravdepodobné, že títo hráči v piatkajšom zápase nebudú figurovať zostave hosťujúceho tímu.

Mužstvo Alavesu nastúpilo proti Simeoneho tímu vo veľmi defenzívnom rozostavení. Očakáva sa, že podobne tomu bude aj v zápase s Realom, ktorý je ďaleko ofenzívnejší.
Keď malo Atletico loptu na vlastnej polovici alebo v strede ihriska hráči Alavesu hrali v rozostavení 4-5-1. Jeden zo založníkov alebo útočník vytváral tlak na loptu. Akonáhle sa však protihráč rozhodol pre prihrávku, napádajúci hráč sa zasúval späť na svoju pozíciu. Keď sa hráči Atletica dostali do útočnej tretiny ihriska Alaves sa sťahoval do formácie 6-3-1. Hráči v 6-člennej obrane napádali takým istým spôsobom, ako záložníci a útočník vo formácii 4-5-1.
Keď boli Atléti s loptou mimo útočnej tretiny, v strede ihriska bol obrovský priestor na využitie. Akonáhle prešli do obrannej línie Alavesu, stred poľa bol extrémne nahustený, Zadná línia šiestich mužov bola veľmi organizovaná.
Štandardné situácie
Už pred zápasom s Atleticom inkasoval Alavés 10 gólov po štandardných situáciách. Baskycký tím je v bránení pri štandardných situáciách zraniteľný. V zápase s Atleticom dovolili súperovi veľké množstvo hlavičiek, a nakoniec boli potrestaní, Atléti vyhrávali 1:0. Diego Costa premenil pokutový kop a zvýšil skóre na 2:0. V posledných minútách zápasu napokon dokázal premeniť svoju penaltu JoseluPri dobre kopnutých štandardkách, z kopačky Toniho Krossa alebo Luku Modriča, by hráči ako Sergio Ramos, Raphael Varane a Karim Benzema mohli byť schopní túto výhodu vo vzduchu zúžitkovať.

Defenzíva
Defenzívne ladené hosťujúce mužstvo bude pravdepodobne čeliť agresívnemu Realu Madrid v rozostavení 4-3-3 alebo 4-2-3-1, ako to bolo v prípade zápasu s Mallorcou. Obe tieto formácie budú prichystané na využitie slabých stránok obrany Alavesu.
Keď Alaves stratil loptu vo svojej útočnej tretine, mal problém s prechodovou fázou do obrany. Priestor v strede poľa ich robí zraniteľnými a na čiarach sa môžu využiť rýchle krídla. Ak sa Zidane rozhodne začať na krídlach s Viniciusom, Asensiom, Rodrygom alebo Hazardom nemal by byť problém s prienikmi za obranu hostí.

S Atleticom sa Alaves po strate lopty pár krát pokúsil o okamžitý pressing. Hráčom Alavesu však chýbala potrebná kvalita v prevedení, a tak by hráčom Realu nemalo robiť problém vyradiť súpera niekoľkými dobrými prihrávkami.
Ofenzíva
Keď má Alaves loptu vo svojej moci ich defenzívna línia sa mení na 3-člennú. Krajní obrancovia sa vysúvajú dopredu a jeden zo stopérov sa posúva na pozíciu defenzívneho záložníka.
Baskycký tím má problémi so strieľaním gólov na ihriskách súperov. Budú sa snažiť hrať na rýchle kontry po pravej strane a využiť priestor, ktorý sa otvára pri ofenzívne ladených krajných obrancoch Realu Madrid.
Najkonzistentnejšou formou útoku, bola dlhá lopta na pravú stranu a prienik do šestnástky. V konečnej fáze to bolo relatívne neučinné a Alaves bol v útoku bezzubý.
Garitanovi hráči sa na hosťujúcich trávnikoch trápia hlavne pri bránení štandardných situácií. Proti Atleticu neukázali, takmer žiadnu ofenzívnu silu, ale ich defenzívna línia pracovala solídne aj napriek prehre 2:1.
Real Madrid sa bude snažiť dostať do útoku s veľkým počtom hráčov, aby prelomil baskickú defenzívu. Zároveň si však zverenci Zinedina Zidana budú musieť dávať pozor na rýchle protiútoky, ktoré budú hroziť po strate lopty.