Domov Novinky Pochybnosti okolo Asensia a Ceballosa

Pochybnosti okolo Asensia a Ceballosa

Marco Asensio a Dani Ceballos nie sú úplne spokojní so svojou súčasnou situáciou v Reale Madrid.

Autor: Marek
1 komentár

Obaja momentálne nevylučujú odchod zo Santiaga Bernabéua. Ak by však mal niekto zostať, Carlo Ancelotti by radšej vsadil na Ceballosa.

Hovorí sa, že každý hráč je iný a počas kariéry čelí rôznym prekážkam, no fakty sú také, že Marco Asensio a Dani Ceballos čelia veľmi podobným dilemám.

Obom sa zmluvy končia v roku 2023 a stále nie je presne známe, čo majú v úmysle urobiť so svojou najbližšou budúcnosťou.

Momentálne ani jeden, ani druhý nedostali od klubu návrh na predĺženie zmluvy a zároveň si uvedomujú, že v prvom tíme Realu Madrid by si našli nespochybniteľné miesto len veľmi ťažko.

Každý z nich svojim spôsobom pridal tehlu do senzačnej sezóny v podaní tímu Carla Ancelottiho. Asensio strieľal góly a pravidelne sa snažil využívať získané príležitosti a Ceballos, ktorý sa plne vysporiadal so zdravotnými problémami, sa ukázal ako nápomocná posila v tejto najdôležitejšej fáze hry.

Čo sa týka Asensia, nedávno sa pripojil k agentúre Jorgeho Mendesa, aby konečne vyriešil otázku svojej budúcnosti. Španiel vie, že Rodrygo ho v súboji o miesto v zostave predbehol a uvedomuje si, že čoskoro bude mať nového súpera v podobe Kyliana Mbappého.

26-ročný útočník chce pravidelne hrávať, a tak sa začína obzerať po trhu. Real Madrid by teraz preferoval opciu s definitívnym prestupom, no do konca zmluvy mu zostáva rok a viac-menej je to na hráčovom rozhodnutí, čo bude ďalej.

Prípad Ceballosa sa líši v tom, že sa len nedávno vrátil do plnej kondície. Španielsky stredopoliar vynechal prvých päť mesiacov sezóny pre zranenie členka a s pribúdajúcimi týždňami postupne zvyšoval tréningovú záťaž.

Ancelotti už oznámil, že vidí pre neho miesto vo svojom tíme a v budúcej sezóne by mohol počítať s oveľa viac minútami.

Napriek tomu prítomnosť hráčov ako Toni Kroos, Luka Modrić, Casemiro, Fede Valverde či Eduardo Camavinga znamená, že pred 25-ročným hráčom je takmer nerozbitný múr.

Šiesty muž

Technický personál Los Blancos by však rád Ceballosa presvedčil, aby zostal. Klub oceňuje nasadenie a profesionalitu stredopoliara, ktorý sa nikdy nesťažoval na svoju situáciu a vždy bol zameraný na tvrdú prácu.

V tejto sezóne stihol nazbierať celkovo pätnásť vystúpení a v zápase proti Manchestru City sa vyznamenal tým, že aj napriek zraneniu, ktoré utrpel bezprostredne po vstupe na ihrisko, dokázal vydržať až do konca a neoslabil svoj tím.

Ceballos chce hrať a cítiť sa dôležito. V Reale to nebude ľahké, no zároveň to nie je nesplniteľná misia. Ak sa však Španiel rozhodne zo Santiaga Bernabéu odísť, určite to nebude zadarmo.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x