Domov Novinky Partizan Belehrad 64-80 Real Madrid Baloncesto

Partizan Belehrad 64-80 Real Madrid Baloncesto

Real Madrid Baloncesto rok 2014 začal tak, ako ten predchádzajúci ukončil – víťazstvom. Tentokrát ich čakala plná, 20 000 hala Partizanu Belehrad.

Atmosféra to bola neskutočná, no domácim ani tá nepomohla. Real Madrid začal zápas v tradičnej zostave a už v prvej štvrtine ukázal, akým smerom sa zápas asi bude uberať (17-29). V druhej štvrtine naši zaznamenali v prvých štyroch minútach len štyri body, no Sergio Rodríguez a Felipe Reyes dokázali efektívne využiť svoje trojkové pokusy a na konci polčasu opäť svietilo na tabuli skóre, s 8 bodovým náskokom pre Real (39-47).

Po polčase Partizan zmenil taktiku a zápas akoby zastal. Počas prvých piatich minút oba tímy zaznamenali iba po dva body. V ďalších minútach to bolo už lepšie a do konca tretej štvrtiny padlo ešte 21 bodov (49-58). V štvrtej štvrtine boli Lasovi zverenci už unavený z toho, že hráči Partizanu sa ich snažia držať nakrátko a rozhodli sa konať. Predviedli niekoľko nádherných akcií, ktoré Realu zabezpečili opäť dosť vysoký náskok. V prvom zápase TOP16 Euroligy tak naši dokázali zvíťaziť a vďaka vyššiemu bodovému rozdielu sú na prvom mieste tabuľky.

Strelci:

Partizan 64: (17+22+10+15): Kinsey (17), Bogdanovic (15), Milutinov (8), Milosavljevic (9), Lauvergne (13); Tepic (0), Gagic (2), Musli (0).

Real Madrid 80 (29+18+11+22): Llull (5), Rudy (16), Darden (5), Mirotic (7), Bourousis (15); Reyes (10), Carroll (0), Mejri (0), Sergio Rodríguez (16), Slaughter (6), Draper (0).