Domov Novinky Nastupujúca generácia: Blanco, Arribas a Gutierrez sú Zidanovi k dispozícii

Nastupujúca generácia: Blanco, Arribas a Gutierrez sú Zidanovi k dispozícii

Autor: PDReal
823 videní

Zinedine Zidane nevyužíval akadémie Realu Madrid počas svojich dvoch pôsobení vo funkcii trénera Los Blancos, až kým ho mor zranení a odchody Martina Odegaarda a Luky Jovića neprinútili k použitiu niektorých mladíkov v posledných zápasoch .

Zidane v sobotňajšom víťazstve 2:0 nad Osasunou postavil od začiatku Antonia Blanca a v druhom polčase poslal do hry aj Miguela Gutiérreza a Sergia Arribasa.

Už predtým sme mohli vidieť v prvom tíme hráčov ako Victor Chust, Hugo Duro a Marvin Park. Vyvstáva otázka, či víťazi posledného ročníka Mládežníckej ligy UEFA môžu pomôcť seniorom v tejto sezóne k double.

La Quinta del Buitre

Vystúpenia produktov akadémie Realu Madrid na scénu pripomínajú spomienky na slávnu La Quinta del Buitre, päť odchovancov Los Blancos, ktorí boli chrbticou tímu, ktorý v 80. rokoch dominoval v španielskom futbale.

Jeho prvými dvoma členmi, ktorí debutovali, boli Sanchis a Martin Vazquez v roku 1983, ale nedokázali Real Madrid priviesť k európskej ani domácej sláve.

V nasledujúcej sezóne vyhrala Barcelona LaLigu Santander, ale mladíci viedli Real Madrid až do finále Pohára UEFA proti Videotonu.

Ďalším dôležitým hráčom, ktorý sa prebojoval do prvého tímu Realu Madrid, bol Raul Gonzalez. Debutoval v októbri 1994 a inšpiroval Los Blancos k titulu LaLigy pod vedením Jorge Valdana, ale v Európe tak neurobil.

Ďalej prišiel Iker Casillas, ktorý debutoval v LaLige Santander v septembri 1999. V tejto sezóne skončil Real Madrid v LaLige na piatom mieste. No proti Valencii získal svoju ôsmu trofej v Lige majstrov.

Neskôr došlo k slávnemu obdobiu „Zidanes a Pavones“. Keď domáci hráči síce pomohli v sezóne, ale v rozhodujúcich hrách nezohrávali kľúčovú úlohu.

Ďalšou generáciou, ktorá sa dostala do prvého tímu, bola tá okolo Alvara Moratu, ale ich integrácia bola pomalá a bola pod krídlami elitných hráčov ako Casillas, Sergio Ramos, Xabi Alonso a Cristiano Ronaldo.

Najnovšia generácia

Najnovšou generáciou, ktorá sa objavuje, sú Blanco, Arribas a Miguel Gutierrez. Všetci traja sú teraz k dispozícii Zidanovi pre tento náročný posledný úsek sezóny.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
4 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

4
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x