Domov Novinky Náhľad do histórie: Zápasy Realu Madrid hrané 4.marca

Náhľad do histórie: Zápasy Realu Madrid hrané 4.marca

Autor: Michal

Rok 1998

Pred 23 rokmi odohral Real Madrid prvý štvrťfinálový zápas Ligy majstrov proti Bayeru Leverkusen. Na BayArene remizovali 1:1 a jediný zásah zaznamenal Christian Karembeu. Ten v 74. minúte vyrovnal stav zápasu svojím prvým zásahom v drese Los Blancos. V odvete Real doma zvíťazil 3: 0 a postúpil. V máji napokon oslavoval historicky siedme víťazstvo v Lige Majstrov.

Zostava Realu Madrid: Illgner; Panucci, Sanchís, Hierro, R. Carlos; Karambe, Redondo, Seedorf; Raúl (71′ Morientes), Mijatović, Sávio (88′ Amavisca). Tréner: Jupp Heynckes.

Rok 2006

Pred pätnástimi rokmi Real Madrid doma porazil Atlético 2: 1. Góly strelili Antonio Cassano a Júlio Baptista. Pre Taliana to bol prvý ligový zápas v prvom tíme a takisto prvý ligový gól. Pripísal si aj asistenciu na gól Baptistu. Real ukončil sezónu 2005/06 na druhom mieste s 12 bodmi za Barcelonou.

Zostava Realu Madrid: Casillas; Salgado, Helguera, Bravo, R. Carlos; Gravesen; Beckham, Guti (85′ Diogo), Zidane (80′ Robinho), Baptista; Cassano (75′ Raúl). Tréner: Juan Ramón López Caro.

Rok 2012

Pred deviatimi rokmi doma pri ceste za titulom, rozbil Real Madrid doma Espanyol 5: 0. O góly sa postarali Gonzalo Higuaín (2x), Cristiano Ronaldo, Sami Khedira a Kaká. Higuaín a Kaká zaznamenali po dve asistencie. V drese Espanyolu sa predstavil Kiko Casilla, odchovanec Realu, ktorý sa o pár rokov neskôr vrátil na Santiago Bernabéu, a jeho spoluhráčom bol aj Philippe Coutinho. Tím viedol Mauricio Pochettino.

Zostava Realu Madrid: Casillas; Arbeloa, Ramos, Carvalho (46′ Varane), Marcelo; Khedira, Alonso; Özil (69′ Callejón), Kaká, Cristiano; Higuaín (81′ Morata). Tréner: José Mourinho.

Rok 2017

Pred štyrmi rokmi zvíťazil Real Madrid nad Eibarom 4: 1. Už po 30 minútach viedli Los Blancos o tri góly, vďaka dvom gólom Karima Benzemu a dorážke Jamesa Rodrígueza. V druhom polčase skóroval aj Marco Asensio. Zinédine Zidane vsadil na náhradníkov, ktorí odviedli skvelú prácu. Sezóna 2016/17 sa skončila ziskol titulu v LaLige, okrem iného aj vďaka skvelým výkonom vtedajšieho „B“ tímu.

Zostava Realu Madrid: Navas; Danilo, Pepe, Ramos, Nacho; Casemiro, Modrić (71′ Kovačić); Lucas, James (75′ Isco), Asensio; Benzema (66′ Mariano). Tréner: Zinédine Zidane.

zdroj: realmadryt.pl