Domov Novinky Nacho uvažuje o budúcnosti

Nacho uvažuje o budúcnosti

Nachovi po tejto sezóne vyprší zmluva a Španiel musí myslieť na budúcnosť.

Autor: Marek
0 komentár

Nacho, odchovanec Realu Madrid a teraz jeho druhý kapitán, naposledy predĺžil zmluvu v júli 2021. Vtedy ju predĺžil do 30. júna 2023.

Javier Herráez tvrdí, že klub ho kontaktoval ohľadom ďalšieho predĺženia zmluvy, ale Nacho povedal, že rokovania chce nateraz odložiť.

Všetko je spôsobené jeho situáciou v tejto sezóne. Už niekoľko rokov sa zdôrazňuje, že 32-ročný hráč dostáva ponuky od tímov hrajúcich Ligu majstrov každý rok, no v Reale má takú dôležitú úlohu, že nechce meniť tím a začína sa usilovať o to, aby sa stal jedným z najvýznamnejších hráčov v histórii futbalu, ktorý odohral celú kariéru v jednom klube.

V tejto sezóne sa Nacho predstavil iba v 4 z 12 možných zápasov, iba dvakrát bol v základnej zostave, odohral 241 minút (21 % z celkovo možných odohratých minút, 17. miesto v rámci tímu).

Španiel nastúpil pred rokom v tejto fáze v deviatich zápasoch a odohral 818 minút a všetky v základnej zostave. Nakoniec obranca ukončil sezónu so 42 z 56 možných zápasov a skončil na 12. mieste v počte odohratých minút v rámci tímu.

Príchod Antonia Rüdigera posunul Nacha do úlohy štvrtého stopéra, David Alaba a Éder Militão si udržali postavenie primárnych stredných obrancov.

Navyše, keď na ľavom krídle chýba Ferland Mendy, tréneri radšej využívajú Alabu. Navyše všetci traja jeho súperi majú dlhodobé zmluvy: Nemec do roku 2026; Rakúšan do roku 2026; Brazílčan do roku 2025, no chystá sa predĺžiť do roku 2028.

Herráez uvádza, že Nacho mal lepšie aj horšie obdobia, ale teraz nastala prvýkrát situácia, ktorá sa ho priamo dotkne a potrebuje čas na rozmyslenie.

zdroj: SER

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x