Domov Novinky Los Blancos prehrali na San Mamés

Los Blancos prehrali na San Mamés

V 26. kole La Ligy prehrali hráči Realu Madrid s Athletic Bilbao 1-0 a zkomplikovali si dvojbodový náskok na čele La Ligy. Ich najväčší konkurent FC Barcelona sa zajtra môže usadiť na čele Primera Division.

Základná zostava: 1 Casillas (C) – 15 Carvajal, 3 Pepe, 2 Varane, 12 Marcelo – 24 Illarramendi, 8 Kroos, 23 Isco – 11 Bale, 9 Benzema, 7 Ronaldo.

Náhradníci: 13 Navas, 5 Coentrão, 6 Khedira, 14 „Chicharito“, 16 Silva, 18 Nacho, 20 Jesé.

Celý zápas by sme mohli zhodnotiť nasledovne: prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom polčase bola márna snaha o strelenie gólu.

Zápasu chýbala intenzita. Nemusel by byť taký vzrušujúci, keby v 13. minúte nezblokoval Exteira prihrávku Benzemu, ktorá smerovala na Ronalda. Portugalčan by tým pádom mohol poslať do vedenia hráčov Realu Madrid.

Boli to domáci, ktorí sa dokázali ujať vedenia v zápase. Aduriz prekonal Casillasa v 26. minúte dobre umiestnenou hlavičkou.

Real Madrid mal jasný cieľ – otočiť stav a vyhrať zápas. V prvom polčase sa mu však ani nepodarilo odpovedať na gól Athletic Bilbaa.

V druhom polčase, v 58.minúte skúšal Isco vypáliť spoza pokutového územia, Iraizoz si však so strelou poradil.

Los Blancos sa snažili bodovať v zápase, no nebolo im to súdené. Carlo Ancelotti reagoval na vývoj zápasu aj striedaniami, no nepomohlo to. Do hry poslal Jesého, Chicharita aj Lucasa Silvu.

Rozhodca nadstavil tri minúty, no bielym sa nepodarilo streliť gól. Ich najväčší rival FC Barcelona sa tak zajtra môže dostať na vedúcu pozíciu La Ligy.