Domov Novinky Laboral Kutxa 94-81 Real Madrid Baloncesto

Laboral Kutxa 94-81 Real Madrid Baloncesto

Real Madrid Baloncesto po náročnom víkende, kedy hráči získali La Novenu, dohrával 33. kolo, v ktorom nestačil na Laboral Kutxa. Toto bol pre tím zároveň aj posledný odohratý zápas na palubovke súpera v základnej časti.

Pred zápasom nám náš súper vzdal hold a pogratuloval k zisku Euroligy, no akonáhle sa zápas začal, každý do neho išiel na 100%. Dve najlepšie ofenzívy predviedli v prvej štvrtine trojkový koncert (10/18). Real strelil do tej doby 5 trojok, pričom Rudy strelil tri a po jednej Rivers a Campazzo. Hostia preto vo ôsmej minúte viedli 15-19. Potom však medzi 9. a 11. minútou Laboral premenili nasledujúce štyri po sebe idúce trojkové pokusy a celkovou šnúrou 16-0 sa Baskovia dostali do vedenia. Našim chýbal defenzívny rytmus a do 15. minúty sa im podarilo iba znížiť náskok súpera na osem bodov (39-31). Navarrovi muži sú však skvelí v útoku a do polčasu sa nakoniec išlo za stavu 49-35.

Real Madrid strelil v tomto zápase 17 trojok so 47% úspešnosťou

O trojky nebola núdza ani po prestávke. Prvú zaznamenal v 22. minúte domáci James (53-37), no Rudy odpovedal vo veľkom štýle. Ten totiž zaznamenal svoju piatu, šiestu, dokonca siedmu trojku. Ďalšie dve zaznamenal El Chacho, ktorý v tejto časti nazbieral 10 bodov. Madrid tretiu štvrtinu síce vyhral v pomere 22-26, no rozdiel v skóre bol aj napriek tomu dvojciferný (71-61). Dopady únavy z Final Four boli badateľné, no naši aj tak bojovali z plných síl. V 37. minúte sme prehrávali o 8 bodov (83-75), no žiaľ, viac sa už naši hráči k súperovi nedokázali priblížiť. Domáci nepripustili, aby sa Real vrátil do zápasu a výhodu si pohodlne ustrážili (94-81). Už tento víkend nás čaká posledné kolo základnej časti Endesa ligy. Real má síce zabezpečené prvé miesto, ale o jeho súperovi sa definitívne rozhodne až na záver.

Strelci:

LABORAL KUTXA 94 (31+18+22+23): James (12), Causeur (13), San Emeterio (26), Shengelia (8), Iverson (4); Adams (8), M. Diop (-), I. Diop (-), Tillie (7), Begic (7), Hopson (9), Hanga (-).
REAL MADRID 81 (19+16+26+20): Campazzo (6), Rivers (8), Rudy (26), Slaughter (4), Bourousis (2); Sergio Rodríguez (15), Maciulis (4), Nocioni (5), Carroll (5), Mejri (4), Doncic (2), Yusta (-).