Domov Novinky Kovačić na Bernabéu sklamal

Kovačić na Bernabéu sklamal

Mateo Kovačić sa v utorok vrátil na Santiago Bernabéu, no predviedol veľmi slabý výkon. Chorvátovi otvoril dvere do základnej jedenástky odchod Kevina de Bruyneho z kádra na poslednú chvíľu. Bývalý hráč Realu však príležitosť nevyužil.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Kovačićov prestup z Chelsea v lete minulého roka mal pokryť stratu Gündoğana, ktorý odišiel do Barcelony. Po Nemcovi zostalo v strede poľa prázdne miesto, ktoré mal vyplniť bývalý stredopoliar Realu.

Hoci na Stamford Bridge podával naozaj dobré výkony, v Manchestri City ani zďaleka nenapĺňa očakávania. Dvadsaťdeväťročný hráč si pod Guardiolom nedokázal vybojovať miesto v základnej zostave a keď už hrá, nevyniká.

„Snažil sa riadiť akcie City v strede poľa a nechal sa príliš ľahko ovládnuť súpermi,“ hodnotil výkon Chorváta denník Manchester Evening News, ktorý mu udelil päť bodov na desaťbodovej stupnici.

„Jeho prvý nápad na vyriešenie akcie bol vždy ten najmenej vhodný. Rodrimu tiež nepomáhal dostatočne šikovne,“ znelo hodnotenie denníka Daily Mail.

Stredopoliar počas 90 minút zaznamemal 78 kontaktov s loptou, hoci len dva boli pre vývoj akcie významnejšie. Vyhral štyri z ôsmich súbojov a ani raz nebol vo vzduchu lepší ako jeho súper. Okrem toho zaznamenal osem strát a do priestoru brány nevystrelil ani raz.

Jediné pozitívum 95% presných prihrávok v štatistikách nestačí. Mateo ani zďaleka nejde v Gündoğanových šlapajách, no niet sa čomu čudovať. Kovačić v skutočnosti nebol Guardiolovou prvou, druhou a dokonca ani treťou voľbou na vyplnenie medzery.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x