Domov Novinky Jedenáste domáce víťazstvo v rade pre Baloncesto

Jedenáste domáce víťazstvo v rade pre Baloncesto

Real Madrid vyhral aj 11. po sebe idúci domáci zápas a to hneď v derby proti Movistar. Madrid preukázal svoju útočnú zdatnosť aj napriek tomu, že mu pre zranenie chýbali štyria hráči. Ayón zaznamenal 17 bodov, Carroll 21, Rodríguez 16 a Llull zaznamenal double-double s 10 bodmi a 10 asistenciami.

Najčastejšie derby v histórii ACB (165) začalo vo vysokom tempe a obe defenzívy sa veru neukázali v dobrom svetle. Počas prvej štvrtiny padlo viac ako 40 bodov (22-21) a to sa nemenilo ani v druhej desaťminútovke, no v tejto si pred polčasom naši dokázali vybojovať dvojciferné vedenie (50-39).

Druhý polčas začali lepšie hostia šnúrou 16-8 a už v 27. minúte bolo takmer vyrovnané (58-55). Potom ale na palubovku naskočil Llull, ktorý svoj tím naštartoval a za tri minúty dali desať bodov a štvrtinu zakončili šnúrou 17-6 (75-61). Los Blancos ale naďalej do súpera búšili a dve minúty pred koncom mali na konte aspoň bod všetci hráči Realu Madrid, ktorí do zápasu nastúpili, vrátane hráča akadémie De la Rua, ktorý trojkou poslal domácich do 18-bodového vedenia. Zaujímavosťou je aj to, že Real Madrid končil zápas až s troma hráčmi akadémie na palubovke – Doncic, De la Rua a Radoncic. Naši nakoniec vyhrali 97-79 a významný míľnik prekonal aj Gustavo Ayón, ktorý sa dostal cez 1000-bodovú hranicu v Endesa lige (celkovo má na konte 1116 bodov).

VIDEO TU

REAL MADRID 97 (22+28+25+22): Sergio Rodríguez (16), Llull (10), Rivers (7), Ayón (17), Lima (6); Carroll (21), Doncic (4), Taylor (5), Hernángomez (6), Ndour (2), Radoncic (0), De la Rúa (3).

MOVISTAR ESTUDIANTES  79 (21+18+22+18): J. Fernández (11), Laprovittola (5), J. Hernangómez (11), Martín (27), Rey (6); Brizuela (3), Salgado (6), Thomas (0), Bircevic (7), Vicedo (3), Sainsbury (-), Guerra (-).