Domov Novinky Hráči Realu Madrid čakajú na uzatvorenie nových zmlúv

Hráči Realu Madrid čakajú na uzatvorenie nových zmlúv

Autor: Jana Comová
28 videní

Trom hráčom Realu Madrid končia zmluvy v tomto roku a ďalším piatim v budúcom roku, no prioritou klubu je vyrovnať účty po pandémii koronavírusu. 

Najnaliehavejšími prípadmi sú Luka Modrić, Sergio Ramos a Lucas Vázquez, ktorým skončia zmluvy v tejto sezóne, ale nie sú jediní, pretože v roku 2022 zmluvy vypršia aj týmto hráčom: Nacho, Varane, Marcelo, Isco a Benzema.

Napriek tomu klub momentálne neuvažuje o riešení týchto problémov, pretože hlavnou prioritou je vyrovnanie účtov. Klub dokonca navrhuje zníženie platov, a preto je pochopiteľné, že nemôže rokovať o nových zmluvách.

Modrić má najbližšie k predĺženiu zmluvy o ďalší rok. Prípady Ramosa a Lucasa sú komplikovanejšie a momentálne nedošlo k dohode ani s jedným z hráčov. V prípade ostatných hráčov bude klub pokračovať v analýze dôsledkov pandémie v nadchádzajúcich mesiacoch.

Klub nateraz mohol ponúkať iba obnovenie zmluvy so znížením platu, a to preto, aby sa zabezpečila finančná stabilita klubu. Z piatich zmlúv existujú dve, ktorých predĺženie bolo takmer vylúčené, a to v prípade Isca a Marcela.

Isco chce opustiť Madrid a toto leto bude pre seba hľadať iné východisko, zatiaľ čo strata formy Brazílčana Marcela sťažuje jeho predstavu o obnovení zmluvy. Nacho môže tiež teoreticky po skončení svojej zmluvy odísť, avšak všetko bude závisieť od jeho výkonov v nasledujúcich mesiacoch.

Varane a Benzema sú považovaní za hráčov, ktorí v klube budú pokračovať v činnosti. Benzemovi bude ponúknutá zmluva na rok – presne tak, ako to je v prípade hráčov nad 30 rokov v Madride zvykom.

V tejto chvíli sa vrchnosť klubu zameriava na ešte väčšie utiahnutie opaskov, a to preto, aby dokázali čeliť dramatickému poklesu výnosov. Keď sa všetko vráti do normálu a priaznivci Realu sa vrátia na tribúny, budú sa tieto problémy riešiť.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x