Hazard stále nič nevracia

5 komentárov

Belgičan vstúpil na ihrisko a to je všetko, čo sa dá povedať o jeho výkone proti Osasune.

Eden Hazard stále nejaví známky zotavenia, čo sa pomaly stáva nesplniteľnou misiou. Belgičan po strate statusu hráča základnej jedenástky nereaguje ani ako striedajúci hráč.

Jeho nedávny výkon proti Osasune je toho dôkazom. Útočník odohral posledných 25 minút zápasu a mal iba deväť kontaktov s loptou, väčšinou nejasných, kde sa obmedzoval na kontrolu a prihrávky do zón ďaleko od brány hostí.

Hazard vstúpil na ihrisko v 69. minúte s Lucasom Vázquezom a Marcelom, keď Carlo Ancelotti chcel gól, ktorý neprišiel.

Bývalý hráč Chelsea sa pohyboval v strede poľa v úlohe, ktorú nikdy nehral. Na začiatok trvalo osem minút, kým sa vôbec dotkol prvej lopty. Bola to jeho prvá akcia v zápase a jediná, v ktorej vytvoril nejakú hrozbu.

Potom prišlo ďalších osem kontaktov, niektoré len na kontrolu a prihrávku, iné veľmi ďaleko od pokutového územia a len dve malé akcie, ktoré trochu pribrzdili zúfalé útoky Realu pri hľadaní víťazstva.

Hazarda zatienil aj Marcelo, ktorý hral oveľa dôležitejšiu úlohu ako Belgičan, s niekoľkými nebezpečnými šancami a až štyrmi centrami, ktoré znepokojili súperovu bránu.

Hazard už bol v tejto sezóne Realu Madrid náhradníkom (7), ako aj hráčom základnej zostavy (5). Trikrát sedel aj na lavičke a neodohral ani minútu (Inter, Mallorca a Barcelona).

Pri príchode Hazarda z lavičky sa na ihrisku absolútne nič neudialo. Do zápasu proti Espanyolu nastúpil v 72. minúte, keď Real prehrával 1:2 a takto sa zápas aj skončil.

Proti Osasune prišiel v 69. minúte za stavu 0:0 a zápas sa skončil. Proti Villarrealu nastúpil v 73. minúte za stavu 0:0 a zápas tak skončil. V deň zápasu proti Betisu v treťom kole La Ligy hral posledných 12 minút za stavu 0:1 a zápas sa tak aj skončil.

V skutočnosti taliansky tréner, nad rámec toho, čo hovorí jeho tím, netajil novú situáciu Belgičana po jeho sklamaných výkonoch.

„Hazardov problém je, že má trénera, ktorý teraz vsádza na iných hráčov,“ povedal pred stredajším zápasom.

Ancelotti sa ho pokúsil získať späť na začiatku sezóny tým, že ho poslal hrať do štyroch z prvých šiestich zápasov, ale postupne stratil dôveru v Belgičana a viac dôveroval Viníciusovi a Rodrygovi.

S výnimkou menšieho fyzického problému počas poslednej reprezentačnej prestávky ho tohtosezónne zranenia neprenasledovali tak ako vždy, no napriek tomu sa fyzicky nedokázal zotaviť a stále má ďaleko od svojej najlepšej formy.

Trénerský štáb má navyše pocit, že ho nemôže príliš využiť, pretože riziko nových zranení je stále veľmi vysoké. Odtiaľ pochádza aj „nový vzorec“, ktorý mu dáva minúty na lavičke a hľadá reakciu, ktorá neprichádza.

zdroj: marca.com