Domov Novinky Hakimi: „Chcel som zostať v Madride, ale klub rozhodol inak“

Hakimi: „Chcel som zostať v Madride, ale klub rozhodol inak“

Autor: PDReal
1009 videní

Po oslave titulu Serie A s Nerazzurri, obranca Interu Miláno Achraf Hakimi uviedol, že by rád zostal v Reale Madrid. Vyzeralo to že necháva otvorené dvere pre možný návrat na Bernabéu.

Hakimi sa na začiatku sezóny pripojil k Interu za údajný poplatok okolo 40 miliónov eur a v nedeľu si hviezdny krajný obranca pripísal do svojej zbierky Scudetto.

„Real Madrid bol môj domov,“ uviedol pre El Chiringuito 22-ročný mladík. Jeho budúcnosť bola diskutovaná už skôr, uprostred finančnej situácie v Interi spôsobenej pandémiou koronavírusu.

„Musím to objasniť,“ povedal Hakimi. „Ľudia hovoria, že som nechcel bojovať o svoju pozíciu ale nebolo to tak. Každý vie, že Real Madrid bol môj domov a že by som tam rád hrával, ale myslím že vzhľadom na okolnosti klub rozhodol inak. Nemôžem viniť Zidana ani predstavenstvo.“

„Ale každý vie, že by som bol rád, keby som tam bol a získal pozíciu. Ľudia hovoria, ale ľudia nepoznajú realitu. Trochu mi prekáža, že si ľudia myslia, že som sa bál bojovať o miesto. Bol som prvý, kto sa spýtal, či by som mohol ostať a bojovať o svoju pozíciu, pretože som sa cítil pripravený. “

Na otázku či naňho má Real Madrid predkupné právo odpovedal: „Myslím, že Real Madrid môže mať na mňa predkupné právo.“

Sedem gólov, šesť asistencií Hakimi v prvej sezóne

Hakimi strelil vo svojej prvej sezóne v Interi sedem gólov v Serie A pod vedením Antonia Conteho. Okrem toho si pripísal aj šesť asistencií.

Triumf Interu ukončil sériu deviatich po sebe idúcich Scudetti pre Juventus, z ktorých tri vyhral Conté, keď v rokoch 2011 až 2014 pôsobil u Bianconeri.

zdroj: as.com ; football-espana.net

Subscribe
Notify of
10 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

10
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x