Domov Novinky Florentino Pérez vyhlásil klubové prezidentské voľby

Florentino Pérez vyhlásil klubové prezidentské voľby

Autor: Jana Comová
593 videní

Real Madrid vo štvrtok oznámil, že šéf klubu Los Blancos, Florentino Pérez, vyhlásil prezidentské voľby v klube. Klub potvrdil voľby uvedené v klubovom vyhlásení zverejnenom vo štvrtok na ich oficiálnej webovej stránke.

Vo vyhlásení klub uviedol: „V nadväznosti na dnešné zasadnutie predstavenstva a v súlade s článkom 38 oddielom b sociálnych štatútov Realu Madrid CF prezident požiadal, aby volebná komisia vyzvala voľbu prezidenta a správnej rady.“

Šéf spoločnosti Cox Energy Riquelme naznačil kandidatúru

Toto oznámenie prišlo týždeň po tom, čo španielsky podnikateľ Enrique Riquelme, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Cox Energy navrhol, že má v úmysle kandidovať na prezidenta Realu Madrid, ktorý je v Pérezových rukách od roku 2009. Peréz ešte predtým šéfoval Realu v rokoch 2000 – 2006.

Členovia klubu nevolili prezidenta od roku 2006

Podľa pravidiel si viac ako 100 000 členov klubu Realu Madrid vyberá svojho prezidenta vo voľbách, ktoré sa konajú maximálne každé štyri roky.

V skutočnosti však k volebným urnám neprišli od roku 2006, keď bol do funkcie zvolený Ramón Calderón, ktorému dali prednosť pred Juanom Palaciosom, Juanom Miguelom Villarom Mirom, Lorenzom Sanzom a Arturom Baldasanom.

Pérez bol zvolený bez odporu po odstúpení Caldérona z postu prezidenta v roku 2009 a v rokoch 2013 a 2017 bol jediným kandidátom.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
4 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

4
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x