Domov Novinky El Confidencial: Osoby zodpovedné za Carvajalovo zranenie sú známe

El Confidencial: Osoby zodpovedné za Carvajalovo zranenie sú známe

Ulises Sánchez-Flor, novinár z El Confidencial, poukazuje na Carla Ancelottiho a Antonia Pintusa ako na hlavných vinníkov nedávneho zranenia Daniho Carvajala.

Autor: Marek
2 komentáre

Realu Madrid bude chýbať počas nasledujúcich štyroch týždňov Dani Carvajal, pretože v poslednom čase hrával príliš často. Pintusova metóda zlyhala.

Ancelotti ani tréner fyzickej prípravy poriadne nevyvážili zápasovú záťaž pre hráča náchylného na svalové problémy. Prioritou bolo využiť jeho dobrú formu.

K zraneniu došlo v dôsledku podcenenia rizika, ktorému je vystavený hráč, ktorý hrá veľa minút. Medzi výkonmi Carvajala a jeho náhradníka Lucasa Vázqueza je obrovský nepomer. Rozdiel 993 minút.

Carvajal vypadol po 1 376 minútach, zatiaľ čo Lucas Vázquez stihol odohrať iba 383 minút vo všetkých súťažiach. Odohranie viac ako 1000 minút na najvyššej úrovni v tejto fáze sezóny môže viesť k zraneniam.

Carvajal nepodliehal rotácii. Dôkazom je, že po poslednej reprezentačnej prestávke, počas ktorej odohral španielsky reprezentant polhodinu proti Cypru a celý zápas proti Gruzínsku, ho Ancelotti nenechal oddychovať.

Dani odohral ďalšie tri zápasy: 88 minút v Cádize, celý zápas proti Neapolu a prvý polčas proti Granade, počas ktorého utrpel zranenie.

Na Cádiz bol pripravený oddýchnutý Lucas Vázquez a striedanie na tento zápas bolo najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť zdravotným problémom 31-ročného hráča.

Manažovanie minút pravého obrancu bolo neadekvátne, čo možno vysvetliť Ancelottiho cieľom skončiť na čele ligy do konca roka a dostať sa do osemfinále Ligy majstrov z prvého miesta v skupine.

Ancelotti a Pintus dotlačili Carvajala na hranicu jeho schopností a hráč mal pocit, že by mohol byť opäť z ocele. Tréner fyzickej prípravy je zodpovedný nielen za zlepšovanie výkonnosti hráčov, ale aj za predchádzanie zraneniam, a to si vyžaduje schopnosť dávkovať odpočinok.

Antonio Pintus, v klube známy ako železný seržant, nesplnil požiadavky rozpisu. Carvajal mal dostať voľno po poslednej reprezentačnej prestávke. Rovnako ako Modrič, ktorý utrpel svalové zranenie v Cádize a bol v chorvátskej reprezentácii, kde odohral dva zápasy.

V minulej sezóne neexistovalo jasné vysvetlenie zranení a neúspechov Karima Benzemu. Hovorilo sa o problémoch so svalmi. Časť viny nesie Ancelotti. Je to tréner, ktorý má veľa výhod, no na druhej strane často zlyháva pri striedaniach.

Taliansky tréner dá málokedy odpočinok svojim zverencom, ponáhľa sa s hráčmi vracajúcimi sa po zraneniach a veľa zmien striedaní až po 80. minúte.

Proti Granade v zápase, ktorý bol pod plnou kontrolou štartoval Gonzalo na ihrisko až v 85. minúte a Nico Paz v 88. minúte.

Ancelotti má rôzne možnosti, ako Carvajala nahradiť. Dani nehral v derby na Metropolitane pre svalový diskomfort a tréner nastúpil na zápas s Lucasom Vázquezom na pravom beku a skončil s Nachom.

Ďalšou alternatívou, ktorá je najmenej pravdepodobná, je hrať s Rüdigerom na kraji. Talian sa musí rozhodnúť múdro. Ani jeden zo spomínaných hráčov nebude hrať na úrovni Carvajala, ktorý bol na neskutočnej úrovni.

Jeho vplyv na Real Madrid, aj v ofenzíve, bol kľúčový v mnohých zápasoch, napríklad proti Seville (remíza) a Valencii (úvodný gól).

Jediná prehra Realu Madrid v tejto sezóne bola s Atléti na ihrisku Metropolitano a v tomto zápase nastali problémy na pravej strane, keď Carvajal nebol na ihrisku.

Toto je hráč, ktorý bol rozhodujúci. Solídnosť Realu sa dá vysvetliť skvelou prácou hráča aj v El Clásicu, kde poriadne dohliadal na Joãa Félixa a v závere predĺžil akciu, po ktorej strelil druhý gól Bellingham.

Carvajal bol mimo hry do konca ročníka a len za tri mesiace súťaže utrpel už dve zranenia. Teraz prichádza čas Lucasa Vázqueza, všestranného futbalistu schopného obetovať sa. Aj keď v Reale Madrid strávil takmer deväť rokov, fanúšikovia o ňom stále pochybujú, najmä čo sa týka defenzívnej hry.

zdroj: elconfidencial.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x