Domov Mužstvo Bude Gareth Bale súčasťou Realu Madrid aj v nasledujúcej sezóne?

Bude Gareth Bale súčasťou Realu Madrid aj v nasledujúcej sezóne?

Autor: Administrátor
31 videní

Gareth Bale sa od začiatku tohto roka začal ukazovať vo veľmi dobrom svetle, no napriek tomu sa v posledných zápasoch objavoval iba na lavičke náhradníkov. Realita je teda taká, že Real Madrid sa podľa všetkého rozhodol skúseného hráča predať.
Od začiatku zápasu nehral proti PSG v Lige majstrov, ale ani v La Lige s Real Sociedad a Leganes. Práve hranie zápasov by bolo tým, čo by tento krídelník potreboval, aby sa mohol vrátiť do svojej typickej pohody. Otázne teda je, prečo mu to Zidane neumožní. Je za tým skutočne plánový letný predaj tohto ľavonohého hráča?
Práve Bale sa javí ako blok pre mladších potencionálnych víťazov Ballon d’Or, medzi ktorých patrí najmä Asensio a preto je pravdepodobné, že práve touto cestou by sa Real a Zidane chceli uberať a situácia sa tak pre hráča Walesu do leta nezmení, čo by predznačovalo jeho odchod.
Pri podpise sa od Balea očakávalo, že sa stane „Neymarom“ Realu Madrid, ktorý uľahčí prácu Cristianovi Ronaldovi a v prípade potreby zoberie na seba zodpovednosť. Los Blancos nemajú pocit, že hráč dosahuje potrebne vysokú úroveň. Z toho pramení aj pocit, že waleský reprezentant hrá najlepšie, keď ma voľnú roku, čo je v tak veľkom klube akým je Madridský Real veľmi náročné.
Okrem toho v Madrid ho nevidia ako niekoho, kto by dokázal v budúcnosti získať Ballon d’Or  alebo sa aspoň priblížiť k číslam a výkonom aké dosahuje Ronaldo, čo nemožno povedať o Marcovi Asensiovi, ktorého vedenie, ale hlavne fanúšikovia vidia ako budúcu hviezdu klubu a aj svetového futbalu.
Letný pohyb 
Situáciu pre hviezdu z Walesu nezlepšujú ani jeho zranenia, ktorých bolo počas celého pôsobenia celkom 25, čím vynechal až 78 zápasov. V klube preto prevláda názor, že by sa tento hráč mal v lete posunúť inam, čo by bolo dobrou voľbou pre obe strany. Náhodou nebude ani to, že nedávno o ňom agent vyhlásil, že hodnota jeho klienta je 222 miliónov eur, teda cena, za ktorú opustil Neymar FC Barcelonu. V Madride, ale podobnú sumu za hráča neočakávajú, aj keď je naďalej jeho prestup ostáva ako najdrahší, ktorý Biely balet vo svojej histórií uskutočnil. Spokojnosť by mohla byť aj s údajnou 90 miliónovou ponukou, ktorú naznačoval Manchester United ako jeden zo záujemcov o tohto hráča.
Záhada pobytu Balea na lavičke náhradníkov tak stále naberá jasnejšie parametre a bude zrejme na dohode samotného hráča a klubu ako sa k celej veci postavia v najbližšom prestupovom období, kde by sa naopak Real Madrid okrem predaja Balea mal zamerať aj na príchod hráča hviezdnych parametrov.
zdroj: marca.com

Odporúčame