Domov Novinky Bilbao Basket 73-87 Real Madrid Baloncesto

Bilbao Basket 73-87 Real Madrid Baloncesto

Real Madrid Baloncesto nastúpil na svoj 50. súťažný zápas v sezóne a získal svoje 48. víťazstvo, pričom v Endesa lige stále neprehral.

V Bilbau našich hráčov čakala zaplnená hala a viac ako 10 000 divákov hnalo svojich domácich miláčikov dopredu. Začiatok zápasu nevykazoval žiadne známky nátlaku ani z jednej strany a oba celky získavali svoje body krôčik po krôčiku (19-15). V druhej štvrtine poslal domáci tréner na palubovku Chacha a domáci začali útočiť. Predviedli 10-bodovú šnúru a uchmatli vedenie na svoju stranu. Do konca polčasu sa našim hráčom však podarilo opäť otočiť a do šatní išli s trojbodovým vedením (35-38).

V tretej štvrtine bolo badať, že polčasová prestávka hráčom Realu prospela a v priebehu prvých šiestich minút svojho súpera prestrieľali v pomere 4-11. Bilbao sa ale nemienilo vzdať. Náš Rudy, ktorý strelil deväť bodov v prvej štvrtine, bol však rozdielovým hráčom, pričom mu pomáhal najmä Nikola Mirotic (58-63). Real aj v poslednej štvrtine hral vo vysokom tempe. Necelých päť minút pred koncom trafil Draper trojku, ktorá dala Realu už dvojcifernú výhodu v skóre (66-77) a šnúra 0-7 bola posledným klincom do rakvy nášho súpera. Real nakoniec vyhral v pomere 73-87 a našim najlepším strelcom bol Sergio Rodríguez so 17 bodmi.

Strelci:

BILBAO BASKET 73 (19+16+23+15): Bertans (19), Grimau (9), Mumbrú (12), Hervelle (3), Kavaliauskas (3); Díaz (1), Pilepic (2), Markota (12), Samb (-),Vrkic (-), Gabriel (12).

REAL MADRID 87 (15+23+25+24): Llull (9), Rudy Fernández (13), Darden (6) Mirotic (9), Bourousis (2); Sergio Rodríguez (17), Draper (3), Díez (4), Reyes (16), Slaughter (4), Mejri (4).