Domov Novinky Basketbalistom zariadil výhru 16-ročný Luka Doncic

Basketbalistom zariadil výhru 16-ročný Luka Doncic

Realu Madrid sa v španielskej Endesa lige na rozdiel od Euroligy darí a opäť ukázali, prečo majú najlepšiu bilanciu vonkajších zápasov spomedzi všetkých tímov. Tentokrát sa museli ale zaobísť bez Rudyho a Thompkinsa.

Bilbao hrá agresívnym systémom, v ktorom na súpera tlačí počas celého zápasu a to bolo cítiť od začiatku. Sergio Rodríguez a Ayón však upokojili začiatok priebehu, no potom sa domácim podarilo od nás odlepiť na rozdiel 8 bodov (21-13) a na konci štvrtiny svietilo na tabuli skóre 23-17. Doncic a Carroll vdýchli do tímu novú energiu a náš odchovanec v tejto štvrtine dosiahol až 7 bodov. Do streľby sa však zapájal celý tím a na konci polčasu sme tak už viedli 46-48.

Po prestávke bol zápas ako na hojdačke a skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú. Oba tímy sa dopustili mnohých chýb, no do konca časti si naši náskok dokázali udržať (59-63). V 33. minúte si dokázali vybudovať najväčší náskok zápasu (72-78), no o tri minúty neskôr bolo opäť takmer vyrovnané (83-85). K víťazstvu Los Blancos však nasmeroval práve 16-ročný odchovanec, ktorý posledné minúty úplne ovládol. S loptou sa mu darilo presne to, čo chcel a vlastne celý zápas sa mu mimoriadne darilo – trafil dve trojky, trafil trestný hod, doskakoval, smečoval, asistoval a podaril sa mu aj blok. Aj vďaka nemu sa Real tešil z výsledku 92-99, pričom toto víťazstvo znamená päť výhier v piatich vonkajších zápasoch a už siedme ligové víťazstvo v rade. Doncic navyše prekonal aj ligový rekord v skórovaní a hodnotení PIR pre hráča pod 17 rokov.

DOMINION BILBAO BASKET 92 (23+23+19+27): Hannah (5), Bertans (21), Mumbrú (16), Suárez (9), Bogris (7); James (10), Ruoff (12), Borg (4), Mendía (0), Todorovic (0), López (8), Aboubacar (-).

REAL MADRID 99 (17+31+17+34): Sergio Rodríguez (10), Llull (12), Maciulis (3), Reyes (8), Ayón (13); Doncic (15), Nocioni (5), W. Hernangómez (2), Taylor (12), Carroll (19).