Domov Novinky Asensio má čísla

Asensio má čísla

Autor: Marek Varga

Dvadsaťsedemročný hráč je tak druhým najefektívnejším hráčom kráľovského tímu z hľadiska pomeru gólov a odohraných minút.

Asensio sa na hraciu plochu dostal až v 71. minúte. 20 minút, ktoré odohral, nepatrilo k tým najlepším. Krídelník nevyhral ani jeden súboj, nezaznamenal ani jednu strelu a podľa portálu SofaScore mal len 12 kontaktov s loptou.

To však stačilo na to, aby tesne pred záverečným hvizdom zatĺkol posledný klinec do rakvy barcelonského tímu.

Marco využil neuveriteľnú akciu Nacha po ľavej strane ihriska, a ten následne posunul loptu nikomu nestráženému Asensiovi.

Asensio si loptu efektne prebral, posunul si ju na svoju spoľahlivú ľavú nohu a sebavedomým zásahom na bližšiu žrď stanovil výsledok zápasu.

Tento presný zásah bol jeho piatym v La Lige a siedmym vo všetkých súťažiach. Krídelník sa tak stal druhým najčastejšie skórujúcim futbalistom Los Blancos. Gól zaznamenáva každých 166 minút a v tomto ohľade je druhý za Karimom Benzemom (gól každých 127 minút).

Ak k tejto bilancii pripočítame päť asistencií, ktoré v doterajších dueloch vyprodukoval, znamená to podiel na góle každých 97 minút.

Čo sa týka nastupovania na zápasy, v jeho prípade je to dramatická zmena oproti tomu, ako začal predchádzajúci mesiac. Proti Valencii hral 27-ročný hráč celý zápas a dokonca sa zapísal do streleckej listiny, čím zaznamenal cenný príspevok k víťazstvu 2:0.

Ancelottiho dôvera však veľmi rýchlo opadla. Hneď v nasledujúcom kole Asensio nevyužil pokutový kop na Mallorce, stal sa jedným z obetných baránkov tohto zaváhania a stratil pozíciu v základnej jedenástke.

História sa zopakovala o dva týždne neskôr. Marco zaznamenal dva úspešné zápasy dokumentované presnými zásahmi proti Elche a Osasune, ale jeho hodnotenie drasticky kleslo po neproduktívnom výkone v madridskom derby.

Jeho príliš časté výkyvy formy a neschopnosť presadiť sa v základnej jedenástke ho nestavajú do výhodnej pozície na predĺženie zmluvy.

Samotný futbalista vie, že má ešte čas na zvrátenie situácie, ale zároveň si uvedomuje, že je pod mimoriadnym drobnohľadom.

Na pravom krídle dominujú Rodrigo a Valverde, no Asensio nestráca nádej a myslí na pokračovanie kariéry na Bernabéu. Čísla, koniec koncov, má…

zdroj: as.com