Domov Zápasové spravodajstvo La Liga: Almeria 1-3 Real Madrid

📆 19. august 2023 o 19:30
🏟 Estadio de los Juegos Mediterráneos, Almeria
📺 NOVA SPORT 4

Report

Los Blancos už od 3. minúty prehrávali. Andalúzania využívajú situáciu z priameho kopu Los Blancos a okamžite reagujú. Lucas Robertone sa predral po ľavom krídle a poslal perfektný center do šestnástky pre Sergia Arribasa, ktorý hlavičkoval do pravého dolného rohu.

Po 15 minútach prišiel druhý gól! A druhý gól Judea Bellinghama v sezóne. Dani Carvajal posielal center z pravej strany, Valverde hlavou sklepol loptu pre Judea Bellinghama, no a ten sa postaral o vyrovnanie!

V nadstavenom čase sa podarilo skórovať Tonimu Kroosovi, ale rozhodca celú situáciu preveril cez VAR a gól nakoniec neuznal pre útočný faul Daniho Carvajala.

AKtivita domácich bola značná, strely z diaľky, snaha presadiť sa v šestnástke, no Lunin sa rozhodne nenudil. Bol to napínavý prvý polčas a do toho druhého bolo všetko otvorené.

Zrejme máme hlavného adepta na zisk Trofeo Pichichi, teda ocenenia pre najlepšieho strelca La Ligy. Jude Bellingham pridal svoj druhý gól v zápase. Toni Kroos poslal center do šestnástky, kde si nabehol Bellingham a hlavou poslal hostí do vedenia!

Blízko k vyrovnaniu bol Luis Suarez po peknej akcii Embarbu. Loptu potiahol po pravej strane, dokázal odcentrovať, ale na šťastie pre Los Blancos sa Suarezovi skórovať nepodarilo.

Po tejto akcii došlo k dvojitému striedaniu Los Blancos, z ihriska odišli Kroos s Rodrygom a nahradili ich Modrić s Camavingom.

Vini predviedol v 73. minúte peknú strelu, ktorá skončila v sieti Almerie. Hostia predviedli niekoľko pekných kombinácii a asistenciu si pripísal Jude Bellingham. 1-3!!!

V 81. minúte bol z ihriska stiahnutý hrdina zápasu Jude Bellingham, ktorého nahradil Joselu.

Na konci zápasu dostali svoju šancu Brahim Díaz a Lucas Vázquez, z ihriska boli stiahnutí Valverde s Vinim.

Základná zostava

ALMERIA

Maximiano – Pubill, Chumi, Edgar, Akieme – Baba, Robertone – Ramazani, Arribas, Embarba – Súarez

REAL MADRID

Lunin – Carvajal, Rudiger, Alaba, Fran García – Tchouameni, Valverde, Kroos, Bellingham – Rodrygo, Vinicius

PRAVDEPODOBNÁ ZOSTAVA

Druhé kolo španielskej La Ligy so zastúpením Realu Madrid je na programe dnes o 19:30. Aká zostáva vybehne na trávnik?

Carlo Ancelotti na tréningu pochválil nového člena tímu Kepu, ale v tomto zápase bude chytať Lunin. Talian to odôvodnil tým, že Kepa je ešte v adaptačnej fáze a Lunin potešil svojim výkonom proti Bilbau.

Obranná línia bude vyskladaná z hráčov, ktorí nastúpili aj v zápase s Bilbaom, samozrejme mimo Militãa, ktorý ako vieme, si privodil zranenie, ktoré ho vyradí z hry na niekoľko mesiacov. Nahradí ho Rüdiger, ktorý bude robiť stopérsku dvojičku Alabovi a na krajoch budú Carvajal a Fran García.

V strede poľa visí otáznik nad Camavingom, ktorý má ľahšie zranenie kolena, vynechal aj posledný tréning. Hoci Carlo jeho účnikovanie v zápase nevylúčil, všetko majú určiť jeho pocity počas dnešného dňa. Ja sa skôr prikláňam k verzii, že ho nahradí Kroos. Na pivotovi bude dobre hrajúci Tchouaméni, pred nim Valverde so spomínaným Kroosom a na špici diamantu Bellingham.

No a útok bude patriť brazílskej dvojici Vinícius a Rodrygo.