Domov Novinky 30-bodové víťazstvo a ďalšia stovka na konte súpera

30-bodové víťazstvo a ďalšia stovka na konte súpera

Real Madrid získal ďalšie víťazstvo v Endesa lige, keď pohodlne porazil ICL Manresa v pomere 70-102. Hra sa začala s 20 minútovým meškaním, lebo náš Nocioni rozbil jeden z košov počas predzápasovej rozcvičky. Skvelý zápas odohrali Carroll (20 bodov) a K.C. Rivers (19 bodov) a debut si odkrútil nový hráč Baloncesta, Augusto Lima a hráč akadémie De la Rua.

Už od úvodu zápasu začali lepšie hostia a šnúrou 0-5 sa ujali vedenia. Po prvej štvrtine si naši dokázali vybudovať osembodový náskok (16-24). V druhej štvrtine náš tím viedli najmä Doncic, Nocioni, Carroll a Willy. Prvé body v tejto časti v drese Realu Madrid zaznamenala aj najnovšia tímová akvizícvia, Augusto Lima. Lasovi zverenci v tejto štvrtine na chvíľu vyhrávali už aj o 20 bodov, no nakoniec sa do prestávky išlo za stavu 35-54.

Po prestávke do zápasu opäť zasiahol aj K.C Rivers, ktorý v tejto časti zaznamenal 14 bodov pri trojkovej úspešnosti 4/4. To bol úplný opak domáceho celku, ktorému sa spoza perimetra vôbec nedarilo (6/25). Hra postupne smerovala k 30 bodovému náskoku, ktorý dosiahla už v tejto štvrtine (49-79) a najväčší náskok bol až 35 bodov. V poslednej štvrtine už bolo v podstate rozhodnuté. Domáci sa ešte pokúsili zmierniť náskok súpera, no ani to sa im nedarilo. Pablo Laso tak za priaznivého stavu teda využil možnosť a do hry poslal ďalšieho hráča akadémie De la Rua, ktorý v prvom tíme debutoval. Baloncesto najbližšie čaká euroligový zápas proti Laboral Kutxa Baskonia v piatok o 20:45.

ICL MANRESA 70 (16+19+14+21): Simon (3), Flis (13), Otverchenko (5), Musli (14), Milisavljevic (13); Sandul (2), Hernández (4), Grigonis (5), García (5), Barrera (6), Sánchez (0).

REAL MADRID 102 (24+30+25+23): Rivers (19), Reyes (10), Ayón (1), Llull (2), Taylor (9); Nocioni (10), Doncic (12), Carroll (20), Lima (8), De la Rua (0), Hernangómez (11).