Domov Novinky Report: Finále juniorskej Copa del Rey: Real Madrid- Rayo Vallecano

Report: Finále juniorskej Copa del Rey: Real Madrid- Rayo Vallecano

Autor: Administrátor

Real Madrid Juvenil A bohužiaľ nedokázal zdvihnúť nad hlavu trofej pre víťaza juniorskej Copa del Rey, pretože vo finále v africkom meste Ceuta prehral s rovesníkmi z Raya Vallecana. Pre malý madridský klub to bol vôbec prvý triumf v tejto súťaži.

Zápas sa pri tom pre zverencom trénera Ramisa začal veľmi dobre, veď už v tretej minúte strela najväčšej hviezdy Borju Mayorala len o milimetre minula brvno brankára Raya a následne pokus od Laza trafil konštrukciu. K odrazennej lopte sa následne dostal Febas, lenže neskoršia hviezda duelu, brankár Javi Ruiz, vyčaroval prvý geniálny zákrok.

Prvý gól zápasu padol v 25.minúte. Center Shafu zle vyrazil brankár Oliveiros a od neho putovala lopta na nohu voľného Ucheho, ktorý ju už nemal problém upratať do brány, 0:1. Favorit však nestratil tempo a o šesť minút vyrovnal. Lazov roh upratal do brány hlavou rajúsky stopér Philipp Lienhart, 1:1.

Druhý polčas mal úplne iný priebeh. Rayu sa podarilo zastaviť mozog mužstva, stredného záložníka Febas a taktiež agilného útočníka Laza, čím prišiel Real o myšlienku v ofenzíve.

Oba tímy sa postupom času sústredili hlavne na to, aby neurobili chybu, lenže v 67.minúte nastrelil Lienhart obranným odkopom len nohu Kikeho, od ktorého sa lopta doslova odrazila do brány, čím vrátil vedenie outsidrovi, 1:2.

Záver ako z akčného filmu

Hlavný arbiter zápasu nadstavil nad rámec až päť minút, čím začal „šialenstvo“ v priamom prenose. Na začiatku nadstaveného času útočník Realu Borja Mayoral evidentne nestíhal za rýchlym Pobletem a zbytočne ho zozadu nepríjemne kopol do nohy, za čo videl červenú kartu. Následne však „Biely balet“ získal štandardnú situáciu z blízkosti šestnástky súpera a po Ganforminovom centri a následnej strele vytlačil brankár Javi Ruiz loptu z bránkovej čiary len na roh. Rayo však loptu neodkoplo a navyše ju jeho záložník Clavería zasiahol vo vlastnej šestnástke rukou. Uvidel tak druhú červenú kartu zápasu a navyše bola nariadená penalta za stavu 2-1 pre Rayu proti nemu. Na biely bod si loptu postavil kapitán Molina, lenže Javi Ruiz predviedol minimálne tretí čarovný zákrok zápasu.

Real Madrid tak druhýkrát po sebe prehral finále juniorskej Copa del Rey. Po Seville v roku 2014 ho tentoraz zdolalo Rayo Vallecano.

Real Madrid CF 1-2 Rayo Vallecano

Góly: 0-1:Uche (25′). 1-1: Lienhart (31′). 1-2: Kike (67′)

Real Madrid: Oliveros- Tejero (84. Garci), Lienhart, Reguilón, Quezada- Molina, Febas (84. Kuscevic)- Cedrés (55. Jean Carlos), Borja Sánchez (62. Ganfornina), Lazo- Borja Mayoral

Rayo Vallecano: Javi Ruiz- Quiros, Nico (82. Viso), Poblete, Akieme- Pep Biel (72. Feuillassier), Claveria, Kike, Shafa (38. Montiel)- Juancho, Uche (85. Pajuelo)

Rozhodca: Arias Madrid (Ceuta)

ŽK: 91. Borja Mayoral- 93. Clavería

ČK: 27. Akieme, 37. Quiros, 77. Clavería, 77. Reguilón, 81. Kike, 89. Viso, 90. Poblete, 93. Clavería

Zdroj: as.com