Domov Novinky Zvrat v prípade Rüdigera

Zvrat v prípade Rüdigera

Antonio Rüdiger začne sezónu 2022/23 s najväčšou pravdepodobnosťou ako náhradník.

Autor: Marek
0 komentár

Carlo Ancelotti už avizoval, že nechce meniť existujúcu dvojicu stopérov a že ľavá strana obrany patrí Ferlandovi Mendymu.

Antonio Rüdiger bude musieť bojovať o miesto v základnej zostave Realu Madrid. Niet pochýb o tom, že sa nemecký obranca ukázal v prípravných zápasoch Los Blancos v pôsobivej fyzickej forme a presadil sa v oboch priateľských zápasoch proti Barcelone a Club América.

Na druhej strane sa Carlo Ancelotti netají tým, že v úvode novej súťaže zostane verný hráčom, ktorí v minulej sezóne vyhrali španielsky titul a Ligu majstrov.

Obranu by teda mali tvoriť Dani Carvajal, Éder Militão, David Alaba a Ferland Mendy, čo znamená, že Rüdiger momentálne nemá miesto v najlepšej jedenástke.

„Nechcel som meniť stopérsku dvojicu z minulej sezóny,“ zneli slová Ancelottiho po priateľskom zápase proti Barcelone.

V strede obrany hrali Militão a Alaba, Rüdiger bol presunutý na ľavú stranu. Bol to pomerne prekvapivý ťah talianskeho trénera, keďže sa predpokladalo, že po príchode nemeckého hráča pôjde Alaba na ľavú stranu obrany.

Napriek všetkému ukázal bývalý obranca Chelsea pri svojom debute v drese Los Blancos solídnu stránku a dokázal, že vie skĺbiť čisto defenzívne úlohy so zakladaním útokov.

Po druhom priateľskom zápase proti Club América Ancelotti povedal ďalšie slová, ktoré jasne definujú jeho zámery: „Je jasné, že Mendy je hráčom základnej zostavy.“

Proti mexickému tímu hral Rüdiger na svojej prirodzenej pozícii, Mendy hral vľavo. Vyššie uvedené slová trénera Realu Madrid dostali Nemca do dosť nepríjemnej situácie, keď si začína uvedomovať, že so základnou zostavou spočiatku počítať nemôže a bude musieť o svoje miesto tvrdo bojovať.

Napriek tomu treba zdôrazniť, že Ancelotti vníma Rüdigera ako dôležitý kúsok skladačky vo svojom Reale Madrid a rozhodol sa, že klub využije jeho zmluvnú pozíciu v Chelsea.

Čísla nemeckého hráča z predchádzajúcej sezóny zároveň len posilňujú jeho pozíciu v rámci súperenia o miesto v základe.

V minulom súťažnom ročníku bol dokonca štvrtým hráčom s najväčším počtom prihrávok v Lige majstrov (769, z toho 669 smerom na bránku) a na ihrisku The Blues si s ním udržali čisté konto v 40 % odohraných zápasov.

Je nepravdepodobné, že Rüdiger nakoniec nebude môcť počítať s pravidelným hraním, no fakty sú také, že sezónu 2022/23 s najväčšou pravdepodobnosťou začne z lavičky.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x